نگاه نزدیک به S Pen جدید سامسونگ

 

قلم S Pen از همان ابتدای معرفی به یکی از قابلیت‌های اصلی سری نوت سامسونگ بدل شد. این قلم به کاربران امکان داد تا راه‌های نوینی را برای تعامل با گوشی و با دوستان خود ابداع کنند. جدیدترین نسخه قلم S Pen اکنون با پرچمدار تازه سامسونگ یعنی گلکسی‌نوت 8 عرضه شد. این قلم با داشتن قابلیتی مانند Live Message، بهبود امکان یادداشت‌برداری روی صفحه خاموش و توسعه توانایی ترجمه، به شما امکان می‌دهد افکار و خواسته‌هایتان را به راحتی بیان کنید.

 

بیان متفاوت به کمک ‌GIFها

در حین نوشتن پیام، برای فعال کردن امکان ایجاد GIF تنها کافی است روی کلید شبیه به قلب در صفحه‌کلید ضربه زده یا آن را از طریق Air Command فعال کنید. پس از آن می‌توانید پیام‌های انیمیشنی را به صورت دستی نوشته، ایموجی ایجاد کرده یا از انواع افکت‌های قلم مانند Sparkle، Glow یا Ink برای خلاقیت بیشتر عکس‌های خود استفاده کنید.

پس از ایجاد پیام، می‌توانید GIFهایی با حداکثر طول ۱۵ ثانیه را از طریق رسانه‌های اجتماعی یا برنامه‌های پیام‌رسان با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

یادداشت‌برداری روی صفحه نمایش خاموش

یکی از قابلیت‌های گوشی‌ نوت، امکان یادداشت‌برداری در زمان خاموش بودن صفحه نمایش است. کاربران با استفاده از این قابلیت می‌توانند به راحتی یادداشت برداشته و آن را روی صفحه نمایش همیشه روشن Always On Display) ( پین کنند. دقیقا همانطور که معمولا یادداشت‌هایمان را روی تکه‌های کاغذ نوشته و جایی جلو چشم‌مان می‌چسبانیم، با خارج کردن قلم S Pen می‌توانید روی استیکرهایی مشابه یادداشت نوشته و آن را به صفحه نمایش گوشی بچسبانید.

نکته جدید در قابلیت یادداشت‌برداری در حالت صفحه خاموش در گوشی گلکسی‌نوت 8، امکان یادداشت‌برداری تا ۱۰۰ صفحه و حتی برگشت به یادداشت‌های پین شده به صفحه همیشه روشن و ویرایش کردن آنها است.

 

ترجمه متون

قلم S Pen مجهز به فناوری رزونانس الکترومغناطیسی (EMR) است. در نتیجه حتی اگر قلم شما با گوشی تماس نداشته باشد، صفحه نمایش نوت می‌تواند آن را تشخیص دهد. در واقع گوشی گلکسی‌نوت 8 می‌تواند قلم S Pen را از فاصله ۱۴ میلیمتری تشخیص دهد. وقتی قلم در این فاصله تعیین شده از صفحه نمایش قرار گیرد، تعدادی از قابلیت‌های قلم متناسب با حرکت آن روی صفحه فعال می‌شوند.

یکی از این قابلیت‌ها، ترجمه به کمک سرویس‌های گوگل است. بسته به انتخاب تنظیمات، امکان ترجمه‌ کلمه و حتی پاراگراف در این نسخه از سرویس ترجمه فراهم آمده است.

در نهایت اینکه هم گوشی گلکسی‌نوت 8 و هم قلم S Pen دارای تاییدیه IP68 برای مقاومت در برابر آب و گرد و غبار هستند.