زمان بورسی شدن ایرانسل؛ همچنان نامعلوم

در سال‌های گذشته بارها و بارها بالاترین مقام‌ها و ارگان‌های مملکت دستور بورسی شدن ایرانسل را در چندین نوبت صادر کرده و ضرب‌الاجل‌های متعددی داده‌اند، اما ایرانسل همچنان بورسی نشده است.
به گزارش عصر ارتباط، درواقع ماجرای بورسی نشدن ایرانسل آن‌قدر کش‌دار و ادامه‌دار شده است که حتی دیگر ذکر تاریخچه آن نیز هم برای ما و هم برای خوانندگان به موضوعی بیش از حد تکراری و آزاردهنده تبدیل شده است!
آخرین خبر در مورد این پرونده قدیمی در حوزه ارتباطات کشور این که اواخر مردادماه امسال معاون ناشران و اعضای بورس شرکت بورس در اظهارنظری درباره پذیرش ایرانسل در بورس گفته است: ایرانسل پس از مدت‌ها درخواست پذیرش را مطرح کرده است، اما ما منتظر هستیم شریک آفریقای جنوبی (MTN) این شرکت نیز جلسه‌ای را با شرکت بورس برگزار کند.
وی همچنن مدعی شده است: شریک آفریقایی ایرانسل پیش از این آمادگی خود را برای عرضه سهام در بورس اعلام کرده بود، اما برای اجرایی‌کردن لازم است جلسه‌ای با این شرکت داشته باشیم.
وی درباره زمان عرضه ایرانسل در بورس گفت: با توجه به اینکه تاکنون ایرانسل صورت مالی و گزارش خود را به بورس ارایه نکرده است، نمی‌توانیم زمان دقیق آماده‌سازی این شرکت را اعلام کنیم.
معاون ناشران و اعضای بورس شرکت بورس همچنین بدون اشاره به چرایی وقفه طولانی مدت ایرانسل برای ورود به بورس گفته است: این توانایی در بورس وجود دارد که در صورت شفاف و آماده بودن گزارش‌ها و صورت‌های مالی، در دو ماه سهام این شرکت را در بورس عرضه کنیم.
نکته جالب درباره دلیل جدید تاخیر بورسی شدن ایرانسل نیز اینکه اپراتور زرد برای ورود به بورس باید منتظر MTN بماند تا ببیند چه زمانی این شرکت آفریقایی مجوز ورود ایرانسل را به بورس می‌دهد.
فراموش نکنیم که از زمان اظهارنظر معاون ناشران اعضای بورس در خصوص بورسی شدن ایرانسل حدود دو ماه گذشته است و فعلا هم هیچ خبری از بورسی شدن ایرانسل نشده است.