پیشنهادی برای ثبت در کتاب گینز

این طور که شنیدم از ما ایرانی‌ها هم یه چیزهایی در کتاب رکوردهای گینز ثبت شده، البته راست و دروغش را نمی‌دونم اما یه چیزایی تو اینترنت و شبکه‌های اجتماعی اگه بگردین پیدا می‌شه.

یادتون باشه چند وقت پیش تو همین ستون نوشتم که ما از نظر صدور انواع کارت الکترونیکی می‌تونیم در دنیا اقدام به ثبت یک رکورد کنیم. یعنی رکورد بیشترین کارت الکترونیکی بی‌فایده. از کارت الکترونیکی شیر گرفته تا کارت الکترونیکی جان آدمیزاد.

حالا کسی پشت پیشنهاد منو نگرفت، منم یه راننده معمولی هستم و نمی‌دونم دقیقا کجا می‌تونه این افتخار رو به نام ما ثبت کنه، اما حالا یه پیشنهاد جدید دارم که اونم می‌تونه تو همین کتاب گینز به ثبت برسه.

اصلا هم شوخی نیست. واقعیت اینه که ما از نظر تعداد نهادهای متولی دولتی و خصوصی در حوزه ICT بی‌نظیر هستیم و بیشترین نهادها رو تو این عرصه داریم. واقعیت اینه که تعدادشون اینقدر زیاده که من اگه بخام اینجا اسامیشون رو هم بنویسیم، واقعیت اینه که جا نمیشه برای همین شاید بد نباشه یه روز فقط این اسامی رو تو یه صفحه هفته‌نامه چاپ کنیم. البته بدون ذکر شرح کار و خدماتشون. چون اونوقت بیشتر از یک صفحه فضا لازم میشه احتمالا.

برای مثال چند وقت پیش خوندم که ظرف 10 روز سه تا انجمن و اتحادیه جدید در حوزه ICT ایجاد شد. خب این خیلی خوبه و بعد طرف نوشته بود هر سه روز یکبار یک نهاد جدید در این بخش از کشورمون تولید و روانه بازار شده.

یعنی همینطوری پیش بریم به نظرم از تولیدات ایران خودرو هم میشه جلو زد. به نظرم یکی از آزمون‌های انتصاب مدیران دولتی حوزه ICT هم می‌تونه این باشه که نام تمام اتحادیه‌ها و انجمن‌های حوزه ICT را اعلام کرده و یکی را به دلخواه توضیح دهید.

بعد اگه نتونست جواب بده، خب به هیچ وجه حکمش صادر نشه. چون وقتی طرف نمی‌دونه چندتا نهاد دولتی و خصوصی تو این بخش داریم، بنده خدا خب چطور میخاد وارد کار هماهنگی با اونها بشه.

فایده این کار این هست که بعد از یه مدت احتمالا با بحران مسوولیت‌های خالی مواجه می‌شیم و برای رفع این بحران، میشه امید داشت که تعداد زیادی از این نهادها حذف بشن.

لطفا هیچکس به این مطلب نخنده. موضوع و وقت برای خندیدن به مسایل این حوزه زیاد هست، برای همین به جای خنده لطفا در آزمون استخدام مدیران علاوه بر استعلام‌های مرسوم، یکی از سوالات می‌تونه این باشه.

بعد که مسوولان بالاتر متوجه کمبود مدیر شدن، شاید یه فکری هم برای این مساله کردن.

بفرمایید اینم یه ایده جدید، باز بگید این آق فری همش بلده شوخی کنه.

عزت زیاد

آق فری

10 سال پیش در چنین هفته‌ای

شبکه‌های مجازی زیر ذره بین

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه