Injustice 2 بررسی بازی

هم‌پیمان شدن بتمن و سوپرمن

استودیوی بازی‌سازی NetherRealm با ساخت سری دوم بازی Injustice توانسته اثری عالی را خلق کرده و به عاشقان این سبک بازی هدیه کند، با بررسی Injustice 2  با ما همراه باشید.

فرار از دست شخصیت‌های ژاپنی!

منظور از هدیه Injustice 2 به عاشقان این سبک این است که در سال‌های اخیر این سبک از بازی در انحصار ژاپنی‌ها بوده است و به‌نوعی عناصر ژاپنی تمام و کمال آنها را به خود اختصاص داده بودند. طی سال‌های اخیر به‌جزMortal Kombat X  به‌هیچ‌وجه شاهد بازی قابل قبولی در این سبک نبوده‌ و پیشرفت بسیار کندی را در آنها شاهد بوده‌ایم. حتی Mortal Kombat X هم کاملا نتوانست از پس جلب رضایت طرفدارن این سبک برآید و در شبکه استیم نتوانست نمره‌ای بهتر از 6/10 را کسب کند. این کاراکترهای ژاپنی تکراری شده بودند و سیستم مبارزات آنها پس از مدت کوتاهی یکنواخت و تکراری می‌شد. این موضوع زمانی رنگ و بوی جدی‌تری به خود می‌گرفت که بازیکن نمی‌توانست سر از کمبوهای پیچیده کاراکترها درآورد و به همان مشت و لگدهای عادی اکتفا می‌کرد. به‌علاوه که بخش داستانی این بازی‌ها اصلا مورد استقبال واقع نمی‌شد و کمتر کسی بود که حتی یک بار به این قسمت سر بزند.

سرانجام استودیو بازی‌سازی NetherRealm به یک سنت‌شکنی دست زده و سریInjustice  را خلق کرد تا علاوه بر جذب طرفداران بیشتر بتواند طرفداران فعلی این سبک را به پیشرفت سبک فایتینگ امیدوار نگه دارد. حالا Injustice 2 توانسته راه پیشرفت را طی کند و همان بازی باشد که طرفداران بازی‌های مبارزه‌ای روزی آرزوی عرضه آن را داشتند.‌ Injustice 2 پر از کاراکترهای متنوع و جذاب است که تک‌تک آنها با جزییات دقیقی ساخته شده‌اند. ‌علاوه بر آن، بخش تک‌نفره این بازی هم توانسته به خودی خود نقطه قوتی برای این بازی باشد و عاشقان دنیای ابرقهرمانی را تشویق به انجام آن کند.

داستان بازی

داستان بازی ادامه داستان قسمت قبل یعنی Injustice: Gods Among Us را پی می‌گیرد. همچنان سوپرمن و بتمن بر سر اهداف و عقایدشان اختلاف دارند و شاهد محبوس شدن سوپرمن هستیم. در این میان بتمن درحال تلاش برای برگرداندن صلح و آرامش به جهان است، اما پس از مدتی بتمن احساس می‌کند دیگر وقت آن رسیده که از سوپرمن کمک بگیرد؛ زیرا که یکی از شرورترین شخصیت‌های دنیای ابرقهرمانان یعنی برینیاک که دشمن سوپرمن است تصمیم می‌گیرد تا زمین را نابود کند.

بهترین خصوصیت بخش داستانی بازی را می‌توان جذابیت آن دانست که همواره تشویقتان می‌کند تا دست از بازی کردن برندارید. به‌علاوه حتی اگر قسمت قبلی را تجربه نکرده باشید، باز هم به‌سادگی در جریان داستان قرار خواهید گرفت و با داستانی پویا و البته سراسر غافلگیری روبه‌رو خواهید شد. بدون شک داستان بازی، یکی از نقطه قوت‌های این بازی بوده و نمره قبولی را خواهد گرفت.

کاراکترها، مبارزات و گیم‌پلی عالی

بدون شک مهم‌ترین بخش بازی‌های فایتینگ و مبارزه‌ای را کاراکترها و مبارزات آن تشکیل می‌دهند. اگر بخواهیم به سیستم مبارزات اشاره کنیم، باید این نکته را در نظر گرفت که سیستم مبارزات Injustice حتی در نسخه پیشین آن بسیار خوب ارزیابی شده بود که نسبت به بازی‌های دیگر نیز متمایزش می‌کرد. سیستم مبارزات تغییر اساسی نسبت به نسخه پیشین نداشته است، ولی با این‌حال همواره سیستم مبارزات Injustice 2  خوب ارزیابی می‌شود و منحصر به‌فرد بودن خود را حفظ كرده است. نحوه استفاده از کمبوها و توانایی‌های کاراکترها هنوز نیازمند تمرین و کنترل اعصاب است، ولی مطمئن باشید که دیگر خبری از آن مشت و لگدهای تکراری نخواهد بود. هر حرکتی منحصر به‌فرد است و به‌جز ضربات عادی، هر کاراکتر چند حرکت خاص دارد. برای مثال، جوکر و دستگاه مخصوص خود یا حتی سوپرمن و لیزر چشمانش قابلیت‌های خاصی دارند و می‌توان با آنها ضربات شدیدی را به حریف وارد کرد.

به‌جز این حرکات، شاهد یک حرکت دیگر نیز هستیم که هر کاراکتر به طور اختصاصی برای خود دارد. این حرکت را می‌توان به Finish Him/Her بازی مورتال‌کمبت تشبیه کرد که Super Move نام دارد و می‌توان با پر شدن نوار قدرت از آنها استفاده کرد. به‌وسیله این حرکت می‌توان سنگین‌ترین ضربه هر کاراکتر را به حریف وارد کرد، اما گفتنی است که دیگر خبری از آن خشونت موجود در مورتال‌کمبت نخواهد بود. برای مثال، اگر شخصیت جوکر را در اختیار داشته باشید و به انجام حرکت Super Move بپردازید، جوکر حریف خود را روی صندلی الکتریکی می‌نشاند و پس از وارد کردن شوک به آن، آن کاراکتر نگون‌بخت را با دینامیت منفجر می‌کند.

 قابلیت‌هایی مانند Clash نیز همچنان از سری قبل این بازی در این بازی هم وجود دارند و می‌توان حریف‌های خود را به چالش‌های چند ثانیه‌ای دعوت کرد. قسمت دیگری که به بخش مبارزات کمک بسیاری می‌کند، محیط‌ها و استیج‌های بازی هستند که همواره پویا، جذاب و متنوع‌اند. از تیمارستان آرکام گرفته تا متروپلیس، شاهد طراحی‌های بی‌نظیر و عالی هستیم. در هر استیج آیتم‌های مختلفی از جمله مجسمه‌ها و وسیله‌های دیگر وجود دارند که می‌شود بر سر حریف‌های خود خرابشان کرد.

به این بخش می‌توان قسمت‌های مختلفی که برای بازی طراحی شده‌اند را نیز شرح داد که دست گیمرها را برای انتخاب باز می‌گذارند. یکی از این آیتم‌ها‌Multiverse  نام دارد که می‌توان به وسیله آنها در جهان‌های دیگری با این کاراکترهای قهرمان و ضدقهرمان روبه‌رو شد که هر روز و ساعت چالش‌های جدیدی به آنها اضافه می‌شوند. قسمت آنلاین برای مبارزه با افراد دیگر نیز در دسترس است و می‌توانید به جدال با دیگر بازیکنان بپردازید.

شخصیت‌های قوی

حالا وقت آن رسیده است که به توصیف قسمت کاراکترهای بازی بپردازیم. اگر قرار باشد قسمت کاراکترهای بازی و بخش‌های مربوط به آن را شرح دهیم و به توصیف آنها بپردازیم، به یکی از نقاط قوت بازی پرداخته‌ایم. طبق وعده‌ای که NetherRealm داده بود، قرار بود که با فهرست بلند‌بالایی از ابرقهرمانان و ضدقهرمانان روبه‌رو باشیم و مایه خوشحالی است که این استودیو بازی‌سازی به وعده‌اش به بهترین نحو عمل کرده است. انیمیشن‌هایی که برای کاراکترها در نظر گرفته شده‌اند به‌خوبی هرچه تمام‌تر طراحی شده‌اند. حتی اگر آشنایی چندانی هم با این شخصیت‌ها نداشته باشید، به‌راحتی در قسمت داستانی بازی درگیر آنها خواهید شد و با تک‌تک آنها و توانایی‌هایی که دارند آشنایی پیدا خواهید کرد. هر کدام از این شخصیت‌ها طراحی بی‌نظیر و با‌کیفیتی دارند و به‌علاوه هر کدام، از قدرت‌ها و توانایی‌های منحصر به‌فرد خود بهره می‌برند. این خصوصیات باعث می‌شود مبارزه با هرکدام از آنها لذت خاص خودش را داشته باشد.

همچنین با وجود‌Gear ها و البته لوت‌هایی که در بازی در دسترس هستند، می‌توان قدرت کاراکتر خود را افزایش داده و به‌علاوه به شخصی کردن کاراکتر خود بپردازید. شاید بیشتر این آیتم‌ها فقط به‌وسیله لوت‌های شانسی قابل خریداری باشند و دستیابی به آنها هم سخت باشد، مگر با سختگیری تمام بخواهیم به این موضوع نگاه کنیم و آن را یک ایراد به‌حساب بیاوریم. در کل به‌وسیله این لوت‌ها و‌Gear ها می‌توان برای کاراکترها لباس، ماسک، اسلحه و هرچیز دیگری را خرید که خود جزو قابلیت‌های جالب بازی است.

گرافیک فنی و هنری بازی

طبق معمول بخش پایانی نقد و بررسی بازی را به بررسی گرافیک فنی و هنری و همچنین موسیقی و صداگذاری آن اختصاص خواهیم داد.

از نظر فنی به‌هیچ‌وجه نمی‌توان ایرادی به Injustice 2 وارد کرد و از این حیث با بازی بسیار روانی روبه‌رو هستیم که حتی افت‌فریم را هم در طول انجام آن حس نخواهید کرد. حتی خبری از باگ‌های عجیب و غریب هم در بازی نیست و از این حیث NetherRealm توانسته خوب عمل کند. این طراحی بی‌نظیر به بخش فنی محدود نمی‌شود و گرافیک هنری را هم دربر می‌گیرد. کافی است به جزئیات صورت جوکر و نحوه تکان خوردن اجزای صورتش دقت کنید تا عمق این ظرافت را دریابید. این مساله در مورد تک‌تک کاراکترها صدق می‌کند و NetherRealm طراحی آنها را به بهترین شکل ممکن انجام داده است.

از حیث صداگذاری نیز شاهد صحبت‌های جالب و متفاوتی میان کاراکترها هستیم و در مجموع از نظر صداگذاری هم بازی نمره قابل قبولی را می‌گیرد و هیچ‌گونه نقصی در آن حس نخواهد شد.

‌در پایان و برای جمع‌بندی البته اگر کمی سختگیری نشود، می‌توان ادعا کرد که NetherRealm یک بازی تمام و کمال و کاملا بی‌نقص را ارایه کرده است که از هر بخش آن می‌توان لذت برد. گیم‌پلی، مبارزات، داستان بازی، کاراکترها و گرافیک، همه و همه عالی هستند و جای هیچ شک و شبهه‌ای را باقی نخواهند گذاشت. پس اگر طرفدار سبک فایتینگ هستید، ولی Mortal Kombat و Tekken برای شما تکراری و خسته‌کننده شده‌اند، بدون شک بازی Injustice 2 بهترین بازی است که می‌توانید از آن لذت ببرید و همین‌طور یکی از بهترین بازی‌های سبک ابرقهرمانی و فایتینگ در سال‌های اخیر!

لحظه‌هایتان را ویرایش کنید

با دوستان خود رقابت کنید

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه