شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

کمپین فرهنگیان برای حمایت از زلزله‌زدگان

هفته گذشته جمعی از فعالان صنفی معلمان خبر از تشکیل کمپینی سراسری با هدف حمایت مالی از زلزله‌زدگان غرب کشور دادند. پس از وقوع حادثه غرب کشور، فعالان صنفی معلمان تصمیم گرفتند با هدف همیاری و کمک به آسیب‌دیدگان، یک حرکت سراسری را ترتیب دهند. هدف آنها این است که هم در کوتاه‌مدت و هم در بلندمدت بتوانند با همیاری فرهنگیان، بخشی از نیازهای مردم زلزله‌زده کرمانشاه را تامین كنند.

 گفته می‌شود معلمان استقبال خوبی از این کمپین داشته‌اند و مقدار قابل توجهی کمک‌های نقدی جمع‌آوری شده و قرار است در جهت استمرار این حرکت، از این هفته، فاز دوم جمع‌آوری کمک‌ها كلید بخورد.

اعضای این كمپین همچنین تصمیم دارند با دادن شکل اصولی به کمپین اختصاصی فرهنگیان و تمرکز روی کودکان و دانش‌آموزان در اولویت اول و زنان و کهنسالان در اولویت بعدی وسایل مورد نیاز را با دقت کافی و به صورت مداوم برای آنها ارسال کنند.

برگزاركنندگان این حرکت جمعی،  از تک‌تک فعالان صنفی و معلمان تقاضا كرده‌اند که ضمن ارایه راهکارها و حضور فیزیکی نمایندگانشان در مناطق، به عنوان یک بازوی مورد اعتماد و توانمند، بخشی از سازماندهی این حركت را به عهده بگیرند.

بازگشت گردوخاك به اهواز

هفته گذشته وقوع گرد و خاک بار دیگر سراسر شهر اهواز را تیره و تار كرد تا كاربران خوزستانی باز هم در فضای مجازی از مسوولان خواستار رسیدگی به این موضوع شوند.

كاربران خوزستانی چند سال است كه در پی بروز گردوغبارهای طولانی‌مدت در استان خوزستان و خصوصا در شهر اهواز خواستار رسیدگی مسوولان به این موضوع هستند اما مقام‌های مربوطه مرتب اعلام می‌كنند كه امكان رفع این مشكل در كوتاه‌مدت وجود ندارد.

برخی از كاربران اهوازی در فضای مجازی خواستار آن شدند كه باتوجه به این شرایط لا‌اقل اداره برق و سازمان آب تمهیداتی را برای جلوگیری از قطع شدن آب و برق در این شرایط بیندیشند. سال گذشته به دلیل وجود ذرات ریز در هوا و ورود این ذرات به درون ترانسفورموتورهای برق در چند نوبت برق مناطق مختلفی از استان خوزستان قطع شد. كاربران خوزستانی می‌گویند كه اگر مسوولان توان مهار گرد و خاك را ندارند لا‌اقل جلوی قطعی آب و برق را بگیرند.

شبکه‌های مجازی زیر ذره بین

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه