شبکه‌های مجازی زیر ذره بین

فعالیت کمپین‌های مختلف برای محکومیت جنایات میانمار

باتوجه به تصاویر خشونت‌آمیز منتشر شده از شکنجه و کشته شدن مسلمانان میانمار در کانال‌های تلگرامی کشور، موج عظیمی در فضای مجازی در برابر اقدامات جنایتکارانه دولت میانمار شکل گرفته است.

از یکسو در پی تشدید جنایات دولت میانمار علیه مسلمانان این کشور، کمپین خبرنگاران بین المللی برای ارسال نامه به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در واکنش به این جنایات تشکیل شد.

این کمپین در فضای مجازی و با استفاده از نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام تشکیل شده و نامه تهیه شده به زبان فارسی، عربی و انگلیسی، توسط خبرنگاران و اهالی رسانه‌های ایرانی و غیرایرانی امضا و در نهایت ارسال می-شود. تا لحظه تنظیم و انتشار این مطلب، بیش از ۷۰۰ خبرنگار از رسانه‌های ایران، منطقه و جهان در این کمپین ثبت نام کرده‌اند.

همچنین جمعی از حقوق‌دانان، فعالان سیاسی و رسانه با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام حمایت از کمپین  بین‌المللی  دیگری به نام"سکوت انسانیت" به همراه مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران و انجمن خبرنگاران مسلمان، خواستار ارجاع پرونده جنایات میانمار به دیوان بین‌المللی کیفری شدند.

واکنش کاربران به جنجال استقلالی‌ها در برنامه 90

هفته گذشته سید رضا افتخاری مدیرعامل باشگاه استقلال مهمان برنامه نود بود که با روی خط آمدن ملکی عضور هیئت مدیره، علیرضا منصوریان و سید مهدی رحمتی، اظهارات طرفین به جنجال کشیده شد.

این جنجال اما با واکنش‌های گسترده طرفداران استقلال در شبکه‌های اجتماعی همراه بود.

یکی از کاربران استقلالی در واکنش به این جنجال در صفحه شخصی خود نوشت: "خدا حجازى و پورحیدرى را خیلی دوست داشت که زود آنها را برد تا برنامه نود را نبینند. اگر بودند و می‌دیدند کمرشان دیگر راست نمی‌شد. "

کاربری دیگر اما نوشت: "برای اولین بار، بعد از اتفاقات برنامه90، نظرم بر این است که حتی با وجود نبودن آلترناتیو مشخص و مطمئن برای استقلال، اخراج یا استعفای منصوریان امری ضروری است."

یکی از کاربران دیگر که گویا از مسایل پیش آمده خیلی ناراحت شده اما نوشت: "علنی شدن روابط باشگاه استقلال به خوبی نشان داد مدیریت سیاسی و ژن خوب چطورمی‌تواند از ریشه ساختارها را نابود کند."

 باتوجه به واکنش‌های منفی کاربران استقلالی به منصوریان احتمال می‌رود که به زودی شاهد تغییراتی در کادر فنی این تیم باشیم.

مهندسی اجتماعی هنرسیاه

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه