شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

 

تمام موافقان و مخالفان پشیمانی از رای به رییس‌جمهور

هفت ماه از انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس‌جمهور می‌گذرد و حالا باتوجه به محقق نشدن وعده‌های انتخاباتی، اعلام خبر گرانی بنزین و عوارض بالای خروج از كشور در بودجه 97 برخی از كاربران با هشتگ پشیمانم، اقدام به اعلام پشیمانی از رای به حسن روحانی كرده‌اند.

نوید محمدزاده، علی کریمی، مهدی فخیم‌زاده و دیگر چهره‌های معروف ورزشی و هنری و البته برخی چهره‌های غیرسیاسی عنوان کردند که از رای به روحانی پیشیمان‌اند و حتی برخی از آنان بابت حمایت‌های خود از مردم عذرخواهی هم کردند. برخی نیز معتقدند كه اگرچه از اقدامات روحانی راضی نیستند اما باتوجه به كاندیداهای ریاست‌جمهوری برای دولت دوازدهم از رای به حسن روحانی پشیمان نیستند.

آن‌طور كه در شبكه‌های اجتماعی آمده برخی چهره‌های اصلاح‌طلب، پیرامون ابراز ندامت از رای به روحانی معتقدند كه آنها از دولت روحانی حمایت كرده و می‌كنند و از انتخاب خود پشیمان نیستند، اما وظیفه خود می‌دانند که انتقاد هم كرده و حتی با صدای بلند آن را بیان كنند و این موضوع را تضعیف دولت نمی‌دانند.

در این میان برخی جریان‌های حامی دولت نیز با انتشار مطالبی در رسانه‌ها و فضای مجازی معتقدند پشت پرده‌ای در زمینه شكل‌گیری این كمپین وجود دارد و آن را ساخته و پرداخته رقیبان روحانی می‌دانند.

برگزاری اولین کمپین صادرات محصولات صنایع‌دستی

هفته گذشته در راستای اجرایی شدن کمپین صادرات خرده‌فروشی محصولات با شعار "آنلاین شوید، جهانی بفروشید" همایشی با حضور هنرمندان استان گلستان با مشارکت معاونت صنایع‌دستی کشور و اداره‌کل پست این استان برگزار شد.

مجری این کمپین شرکت خصوصی بود که دارای چهار نمایندگی در کشورهای مختلف دنیاست و براساس توافق‌های انجام‌شده تمام خدماتی که از سوی این شرکت عرضه می‌شود به‌مدت شش ماه به‌صورت رایگان خواهد بود و هیچ حق عضویتی از هنرمندانی که قصد صادرات محصولات خرده‌فروشی خود را دارند دریافت نمی‌شود.

به عقیده شركت‌كنندگان در این كمپین صادرات خرده‌فروشی صنایع‌دستی به‌صورت هدیه، وسایل کاربردی و زینتی راه خود را در بازارهای بین‌المللی باز کرده است و همکاری‌ها در راستای بسترسازی و تسهیل در این امر منجر به کسب سهم بیشتر از بازارهای اقتصادی و ارتقای جایگاه صنایع‌دستی در بازارهای بین‌المللی می‌شود.

این کمپین تخصصی با هدف آشناسازی هنرمندان صنایع‌دستی گلستان با صادرات محصولات و گسترش جایگاه صنایع‌دستی و ترویج صادرات صنایع‌دستی استان برگزار شده است.