واكنش‌های اعتراضی و طنازانه به گرانی تخم‌مرغ

هفته گذشته قیمت تخم‌مرغ نجومی شد. قیمتی که نه سقف داشت و نه قابل پیش‌بینی بود. در چنین شرایطی در برخی مغازه‌های شمال تهران یک شانه تخم‌مرغ تا 20 هزار تومان هم قیمت‌گذاری شد؛ در مناطق میانی یا جنوبی شهر اما قیمت هر شانه بین 15 تا 17 هزار تومان بود. به دنبال این گرانی ناگهانی قیمت تخم‌مرغ اما كاربران شبكه‌های اجتماعی نیز بیكار ننشسته و با انتشار مطالب طنز و تشكیل كمپین‌، اعترض خود را به این گرانی خارج از عرف نشان دادند.

در كمپین نخریدن تخم‌مرغ گفته شده است که اگر بسیاری از مردم به مدت فقط ۳ هفته اقدام به خریدن تخم‌مرغ نکنند این قیمت کاهش خواهد یافت و اعتراض مردم نیز به گوش مسوولان و مافیاهای مواد غذایی خواهد رسید.

بسیاری از کاربران با ابراز ناراحتی از این اتفاق معتقدند که این وضعیت گرانی ناگهانی و بی‌ثباتی قیمت‌ها در كشور بسیار غم‌انگیز است. به گفته آنان تنها راه مبارزه و اعتراض با این گرانی‌ها تحریم کالاهای گران شده است.

انتشار تصاویری از قرار دادن تخم‌مرغ در گاو صندوق، تصاویری از تخم‌مرغ با رویه طلا و نیز انتشار متن‌هایی نظیر شانه‌هایت را برای گریه كردن دوست دارم به همراه تصویر یك شانه تخم‌مرغ برخی از مجموعه مطالبی بوده كه در آنها كاربران سعی كرده‌اند گرانی تخم مرغ را به طنز بكشند.

 

 

 زلزله با طعم طنز و بی‌برنامگی

اواسط هفته گذشته وقوع دوباره زلزله در مرز استان‌های تهران و البرز باعث شد تا بار دیگر توجه كاربران شبكه‌های اجتماعی به موضوع زلزله جلب شود. در این میان برخی سعی كردند تا با ارایه توصیه‌های ایمنی خطرات احتمالی وقوع زلزله‌های بزرگتر را كاهش دهند و برخی از هربه طنز برای كاهش استرس خود از وقوع احتمالی زلزله استفاده كردند.

یكی از نكات دیگری كه كاربران شبكه‌های اجتماعی به آن پرداختند موضوع از دسترس خارج شدن سایت سازمان زلزله نگاری در هنگام وقوع دو زلزله اخیر تهران بود. آنطور كه مردم در شبكه‌های اجتماع مطرح كردند وقتی زلزله می‌آید مردم برای اطلاع از تعداد پس‌لرزه‌ها به این سایت می‌روند اما به دلیل ترافیك بالا، سایت بالا نمی‌آید مشكلی كه به جد نیازمند حل شدن است.