تسهیل برداشت‌های چند امضایی

بانک ایران زمین در راستای گسترش خدمات بانکداری الکترونیکی و همچنین تسهیل در ارایه خدمات به مشتریان حقوقی یا مشترک اقدام به راه‌اندازی سامانه بانکداری اینترنتی ویژه این اشخاص کرده است. با توجه به اینکه تراکنش‌های انتقال وجه برای اشخاص حقوقی نیاز به چند امضا دارد بنابراین سامانه بانکداری اینترنتی ویژه اشخاص حقیقی، پاسخگوی مشتریان حقوقی نخواهد بود.

این در حالی است که بانک ایران زمین با اقدامی جدید تحت عنوان «کارپوشه» امکان انجام تراکنش انتقال وجه به‌صورت چند امضایی و با رعایت شرایط برداشت از حساب تعریف شده در شعبه را از طریق اینترنت فراهم می‌کند و کار را برای شخص حقوقی تسهیل می‌کند.

مشتریان حقیقی مشترک دارای شرایط خاص و مشتریان حقوقی می‌توانند عملیات انتقال وجه را از طریق منوی انتقال وجه شروع و نسبت به تأیید یا عدم تأیید آن از طریق منوی کارپوشه اقدام کنند.

سید محمد حسین استاد، مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین در خصوص سرویس کارپوشه گفت: عملیات مالی بر مبنای اینترنت بانک با تقاضای بالایی از سوی کاربران انجام می‌شود و شاهد نیاز روزافزون مشتریان حقوقی و حقیقی مشترک مبنی بر انجام عملیات مالی از طریق اینترنت بانک هستیم.

وی افزود: از این رو بانک ایران زمین با هدف تسهیل شرایط برای مشتریان بانک، این امکان را با قرار دادن منوی کارپوشه در سامانه اینترنت بانک محقق کرد به نحوی که مشتریان بانک ایران زمین می‌توانند با ورود به صفحه اینترنت بانک ایران زمین از این امکان استفاده کنند.

استاد گفت: تراکنش‌های مالی زمانی انجام می‌شود که نخست درخواست توسط کاربر ثبت کننده انجام شود و سپس توسط امضاءداران مجاز تأیید شود، به‌علاوه اینکه باید شرایط برداشت محقق شده باشد، اگر بخواهیم به‌صورت شفاف‌تری توضیح دهیم قابلیتی که کارپوشه را منحصربه‌فرد می‌سازد، انجام تراکنش‌های مالی مطابق با شرایط برداشت مبتنی بر چند امضا است.

مدیر روابط عمومی این بانک همچنین درباره خدمات کارپوشه گفت: با ایجاد این گزینه در منو، برای اشخاص حقوقی و صاحبان حساب‌های مشترک، انتقال وجه داخلی به‌صورت عادی، دسته‌ای و مستمر امکان‌پذیر است و انتقال وجه بین‌بانکی نیز به‌صورت انتقال پایای عادی، دسته‌ای و مستمر ممکن است. بعلاوه اینکه امکان چاپ گزارش درخواست‌های کارپوشه وجود دارد. در این محیط امکان تأیید، لغو، ویرایش و رد درخواست‌های ثبت‌شده هست.

نقد و بررسی بازی