به تعدادی مدیر بدون تلگرام نیازمندیم

این روزها نداشتن تلگرام، بازی‌های کلش‌آو‌کلنز، کندی کرش و امثال اینها به مزیتی برای استخدام تبدیل شده است.

چندی پیش برای خرید پوشاک راهی چند مغازه شده بودم و روی در و دیوار آن نصب شده بود که به تعدادی فروشنده بدون کلش‌آو‌کلنز نیازمندیم. از اون جالب‌تر این که فروشنده‌های همان مغازه‌هایی که این تبلیغ را روی در و دیوارش چسبانده بودن و چندین و چند دوربین هم روی سقفشان نصب بود، به بهانه مرتب کردن لباس‌ها هر کس به گوشه‌ای خزیده بود و مشغول بازی و جوک فرستادن و خنده‌های ریزریز بود.

من هم همینطور مثل سنگ چشم‌دار منتظر آزاد شدن یکی از فروشنده‌ها برای سوال بودم که زیر پایم که علف سبز می‌شد، برای رعایت ادب و نریختن زباله، علف‌ها رو جمع می‌کردم و یکی یکی از مغازه‌ها بیرون می‌زدم.

همین دیروز رفته بودم مغازه برای خرید ماست و شیر. فروشنده تمام وقت سرش توی گوشی بود و مثل دیوانه‌ها نیشش تا بناگوشش باز و بسته می‌شد و دوباره انگشتانش به حرکت می‌افتاد و کلا سحر شده بود. یکی از کالاها قیمتش مشخص نبود. پرسیدم این چند است، بعد از انتظاری طولانی جواب شنیدم، بله!

لبخندی زدم و یک شیر و یک ماست که قیمتش معلوم بود و می‌شد خرید برداشتم، پولش را هم خودم محاسبه کردم و بی‌آنکه مزاحم وقت شریف فروشنده بشم، پول را روی دخل گذاشتم و از مغازه خارج شدم.

نزدیک به بیست متری از مغازه دور شده بودم که با فریاد آقاااا آقاااای کسی متوقف شدم تا ببینم چه شده که دیدم فروشنده، موبایل به دست و نفس‌زنان و جوری که انگار دزد سه هزار میلیاردی را شناسایی و دستگیر کرده، گفت: شما چی برداشتی از مغازه؟!

پولی که به عنوان مدرک و برای راستی‌آزمایی روی دخلش گذاشته بودم دستش بود و با چشمان خیره و گردشده منتظر جواب من بود که گفتم پول را بده و این هم جنس شما. گفت مساله‌ای نیست میخاستم بدونم چی برداشتین، پول را گرفتم و جنسش را پس دادم و گفتم برو توی مغازه‌ات خودت حساب کن.

این روزها اما پیدا کردن برخی مدیران در صفحات مجازی به مراتب راحت‌تر از دنیای واقعی شده و هر ساعتی از شبانه‌روز می‌توان ایشان را حاضر جواب پیدا کرد. برای همین من با خودم همش تصویر آن فروشنده‌ها را در نظرم دارم که نکنه یه وقت آنها هم پشت میزشان به جای کار مردم و مملکت، سرشان توی موبایل و کامپیوتر است و اصلا نمی‌بینند چه چیزی را امضا کردند و چه کسی چه چیزی می‌گوید؟

خلاصه به نظرم رسید بد نیست عدم استفاده از تلگرام و برخی بازی‌های اینترنتی هم به عنوان یکی از سوالات و شرط‌های گزینش انتخاب بشه وگرنه همه ممکنه به باد بریم.

عزت زیاد

آق فری

اپلیکیشن جعبه‌ابزار

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه