معرفی اپلیکیشن‌های مناسب خانم‌های باردار

کنترل موبایلی وضعیت مادران آینده

مادر بودن بزرگ‌ترین مسوولیت دنیاست. زیرا مادران از روزهای اولیه بارداری نگران فرزندان خود هستند و سعی می‌کنند از کودکی که در راه است به بهترین نحو محافظت کنند.

توجه به توصیه‌های پزشک، استفاده از تجربه افراد با تجربه، مطالعه کتاب و مجله برخی از روش‌هایی است که مادرها و به ویژه آن دسته که تجربه‌ای در این زمینه ندارند، برای حفاظت بیشتر از کودک مورد استفاده قرار می‌دهند. حالا با همه‌گیر شدن استفاده از موبایل و برنامه‌های کاربردی بسیاری از مادران با استفاده از این اپلیکیشن‌های مخصوص زمان بارداری با خیال راحت‌تری اموری مانند کارهای روزمره، ورزش، تغذیه و... را تحت کنترل قرار می‌دهند.

با توجه به این موضوع در گزارش این هفته به معرفی بهترین اپلیکیشن‌های مناسب خانم‌های باردار پرداخته‌ایم. البته در نظر داشته باشید در این دوران هر چه از گوشی موبایل فاصله بگیرید بهتر است.

 

BabyBump Pregnancy Pro

این برنامه، یک اپلیکیشن بارداری جامع است که به پدر و مادر آینده در مورد پیشرفت حاملگی اطلاعات کافی می‌دهد و این امکان را می‌دهد تا تجربه خود را با خانواده و دوستان به اشتراک بگذارند.

ملاقات با دیگروالدین از سراسر جهان در انجمن بارداری، عضویت در انجمن‌های گوناگون، ویجت شمارش معکوس، قابلیت وارد کردن تاریخ و محاسبه آخرین دوره قاعدگی، بهره‌مندی از نوار پیشرفت زیبا برای نمایش روزهای باقی‌مانده، اعلام هفته و روز باقی مانده و ارایه اطلاعات سه ماهه از ویژگی‌های این برنامه کاربردی است.
علاوه بر این برنامه کاربردی مورد نظر قابلیت ارایه تصویر شماتیک از جنین را در انتهای هر هفته دارد.

ارایه اطلاعات هفتگی در مورد اندازه و وزن و رشد کودک، پیگیری روزانه اندازه وزن و سایز کمر، پیگیری روزانه حوصله و مزاج، انرژی، میل شدید، بیماری صبحگاهی و … و نمایش تقویم با آیکون از دیگر قابلیت‌های این اپلیکیشن است. این برنامه برای گوشی‌های اندرویدی است.


++Pregnancy
نرم‌افزار Pregnancy Plus Plus با پیگیری هفته به هفته وضعیت کودک را ارزیابی می‌کند. در حال حاضر بیش از 5 میلیون کاربر دوران بارداری خود را لحظه به لحظه با این اپلیکیشن دنبال می‌کنند. این نرم‌افزار کاربردی در دوران بارداری هر اطلاعاتی که نیاز داشته باشید را در اختیارتان قرار می‌دهد. نرم‌افزار Pregnancy Plus Plus توسط تیم Health & Parenting زیر نظر متخصصان پزشکی تهیه شده است و می‌توانید با اطمینان کامل از آن استفاده کنید.

ارایه اطلاعات روزانه دوران بارداری، ارایه تصاویر سونوگرافی به صورت دو‌ بعدی، پیشنهاد رژیم غذایی مناسب، ورزش و مشاوره پزشکی، ارایه لیست خرید کودک، برنامه‌ریزی برای تولد، پیگیری سلامتی و وزن از ویژگی‌های این برنامه کاربردی است. این برنامه کاربردی مناسب مادرهای دارای آیفون یا آی‌پدباز است.

Pregnancy Workout Today

برای بسیاری از خانم‌های باردار از دست دادن تناسب اندام بسیار نگران‌کننده است، از سویی پزشکان به مادران توصیه می‌کنند ورزش روزانه را فراموش نکنند. اما چه ورزشی با چه قدرتی برای مادران مناسب است.

برنامه اندرویدی Pregnancy Workout Today به خانم‌های باردار کمک می‌کند سلامت کلی را به دست آورده و تناسب اندام خود را در دوران بارداری حفظ کنند.

تمرینات این نرم‌افزار نه تنها ویژگی‌های یک تمرین مفید برای هر مرحله از حاملگی را دارد، بلکه به عنوان یک راهنمای سلامتی در طول این دوران عمل می‌کند.

 این برنامه شامل بخش‌های دیگری مانند زمانی که باید از ورزش اجتناب کرد و قوانینی که به خانم‌های باردار کمک می‌کند با خیال راحت ورزش کنند، بوده و علاوه بر این تمرینات، مادرهای آینده را برای کنار آمدن با درد زایمان طبیعی آماده می‌کند.


Pregnant and FIT

اپلیکیشن اندرویدی Pregnant and FIT یک برنامه شهودی و بسیار آسان برای استفاده است.
در این برنامه کاربردی ۷۵ تمرین مختلف برای انتخاب وجود دارد. این تمرینات شامل دو بخش تمرینات کششی و تمرینات با شدت بالا برای تناسب اندام در هر مرحله بارداری است. خانم‌های باردار می‌توانند با انجام این تمرینات نه تنها وزن خود را کنترل کنند، بلکه زایمان راحت‌تری داشته باشند.

 

Babee on Board

این برنامه کاربردی به زنان باردار این امکان را می‌دهد تا افراد حاضر در وسیله نقلیه را از طریق ارسال پیام از وضعیت خود آگاه کنند. این فناوری در مترو نیز کار کرده و مسافران نیازی به داشــتن ســیگنال قوی برای دریافت این پیام ندارند. این اپلیکیشن جدید توسط یک کمپانی مستقر در لندن به نام X10 توسعه یافته است.
ایــن کمپانــی، Babee on Board را بعــد از نظرســنجی از 100 زن باردار که برای پیدا کردن جای نشستن در وسایل نقلیه عمومی دچار مشکل بودند، طراحی کرد. این مســاله به ویژه برای خانم‌هایی که در ماه‌های اولیه دوران بارداری هســتند، حائز اهمیت است چرا که در این ماه‌ها احســاس درد و تهوع همراه با احساس ناخوشایند بسیار مشهود است.

 Babee on Board که 3.99 پوند قیمت دارد قابلیت آن را دارد که با استفاده از بلوتوث تا شعاع حدودا پنج متر به مســافرانی کــه برنامه دوم این اپلیکیشــن را دانلود و نصب کرده‌اند، پیام‌رسانی کند. این مسافران پیامی با مضمون اینکه یک زن باردار در این نزدیکی بوده که نیاز به صندلی دارد را دریافت خواهند کرد.

کمپانی X10 کــه عواید خود را بــه بنیاد خیریه کودکان اختصــاص خواهــد داد، در حال حاضر به دنبال همکاری با شرکت‌هایی مانند گوگل، اپل، سیتی‌مپر و اوبر است.

این نرم‌افزار در حال حاضر در لندن به صورت آزمایشــی عرضه شــده و اگــر همه چیــز طبق برنامه‌ریزی پیش برود، در سراسر جهان گسترش خواهد یافت.


بارداری
بارداری یک برنامه اندرویدی کاملا رایگان است. در تهیه این برنامه سعی شده است با مشاهده و الگوگیری بیشتر از 60 برنامه مشابه خارجی و در نظر گرفتن فرهنگ و شرایط جامعه و مردم ایران از طرفی و بهره‌گیری از راهنمایی‌های پزشکان متخصص و کارشناسان مامایی از طرف دیگر یک برنامه جامع و کاربردی در زمینه بارداری طراحی شود.

ارایه اطلاعات هفته به هفته بارداری، ارایه اطلاعات مادر در طول 40 هفته به تفکیک، بررسی وضعیت جنین در هر هفته به تفکیک، ارایه آمار و نشانه‌های متداول به تفکیک هفته، محاسبه تاریخ و زمان زایمان، بهره‌مندی از روزشمار معکوس تا روز زایمان و راهنمای ورزش و تناسب اندام در بارداری از ویژگی‌های این برنامه کاربردی است.

علاوه بر این، برنامه مورد نظر ورزش‌های توصیه شده در دوران بارداری را به مادران آینده معرفی می‌کند.

معرفی ورزش‌های متناسب برای برگشت بدن به قبل از زایمان، ارایه رژیم غذایی، محاسبه قد و وزن هفته به هفته کودک، محاسبه قد و وزن جنین در هر هفته از بارداری، تشبیه اندازه تقریبی جنین به یک میوه و... از دیگر ویژگی‌های این اپلیکیشن است.

بارداری هفته‌به هفته

اپلیکیشن بارداری هفته به هفته با تمام سیستم‌عامل‌ها سازگار بوده و برنامه‌ای جامع است که از هفته سوم تا هفته چهلم دوران بارداری مادر و جنین را مورد بررسی قرار می‌دهد.

این برنامه به شما می‌گوید که در هر هفته کودک شما چگونه رشد می‌کند؟ شما چگونه تغییر می‌کنید؟ رژیم غذایی مناسب شما چیست؟ چه چیزهایی باید و چه چیزهایی نباید شما را نگران کند؟

همچنین در این برنامه کاربردی بایدها و نبایدهای دوران بارداری گفته شده است.

نی‌نی‌بان
این اپلیکیشن جامع‌ترین راهنمای بارداری و کودکیاری با 100هزار مقاله رایگان و 20 ابزار کاربردی است.
دسته‌بندی کاربردی و ساده بیش از 100هزار مقاله، به‌روزرسانی محتوای برنامه با 200 مطلب جدید در هر روز، مشاوره آنلاین رایگان با متخصصان در زمینه‌های مختلف، تایم‌لاین هفته به هفته بارداری، ارایه ابزارها و چک‌لیست‌های کاربردی برای خانواده و امکان ایجاد لیست مطالب مورد علاقه از ویژگی‌های این برنامه کاربردی است.

 ابزار جست‌وجوی نام کودک، پیش‌بینی جنسیت نوزاد، محاسبه زمان زایمان، محاسبه میزان اضافه وزن در دوران بارداری، محاسبه شاخص توده بدنی (BMI)، محاسبه میزان کالری مورد نیاز روزانه و زمان‌بندی واکسیناسیون کودک هم از ابزارهای ویژه این برنامه اندرویدی است.

 

تقویم بارداری

تقویم بارداری یک تقویم جامع بارداری است که اطلاعات هفته به هفته بارداری را به مادر ارایه می‌دهد.

ارایه اطلاعات مادر در طول 40 هفته به تفکیک، بررسی وضعیت جنین در هر هفته به تفکیک، ارایه آمار و نشانه‌های متداول به تفکیک هفته و محاسبه تاریخ و زمان زایمان از ویژگی‌های این برنامه اندرویدی است.


موسیقی بارداری

موسیقی غذای روح است و یک موسیقی آرامش‌بخش تاثیر مثبتی بر جنین و آرامش مادر دارد. اپلیکیشن موسیقی بارداری با درک این موضوع مجموعه‌ای ایجاد کرده است که نه تنها موجب آرامش مادر و جنین می‌شود، بلکه کاربردهای دیگری نیز دارد.

پخش موسیقی ویژه برای افزایش هوش جنین، موسیقی ویژه برای کاهش استرس دوران بارداری، فراهم آوردن آرامش زمان شیردهی و پخش موسیقی برای بالا رفتن ضریب هوشی IQ کودک و هوش هیجانی EQ کودک، کاهش اضطراب، درد و دلهره در دوران بارداری و... برخی از این ویژگی‌هاست.

بررسی‌ها نشان داده است زنانی كه در دوران بارداری به موسیقی گوش می‌دهند، نسبت به دیگر افراد خاطره‌ای دلپذیرتر و دلنشین‌تر از زایمان خود دارند. دانشمندان معتقدند ریتم و آهنگ مورد علاقه كودكان برگرفته از آواهایی است كه در دوران جنینی خود شنیده‌اند. جنین آدمی به تمام صداهای رحمی گوش می‌دهد و واكنش نشان می‌دهد. اصوات آرام حركات او را آرام و اصوات تند حركاتش را تند می‌کند. این برنامه برای سیستم‌عامل‌های اندرویدی است.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه