Rayman Adventures نگاهی به بازی موبایلی

ریمن، ساعت‌ها شما را سرگرم می‌کند

بازی Rayman Adventures یکی دیگر از بازی‌های خاطره‌انگیزی است که نسخه جدیدشان توسط شرکت سازنده‌ آنها برای موبایل‌ها عرضه شده تا خاطرات را در ذهن طرفداران خود زنده کند.

مجموعه بازی‌های Rayman که حدود ده سال از عمر قدیمی‌ترین نسخه آن می‌گذرد، یکی از خاطره‌انگیزترین بازی‌هایی است که تاکنون روی پلتفرم‌های مختلفی عرضه شده و جدیدترین نسخه از این مجموعه، بازی اندروید و آیفون Rayman Adventures  است. پیش‌‌تر نیز شاهد ساخت و عرضه دو قسمت از این مجموعه برای گوشی‌های هوشمند بوده‌ایم که Rayman jungle run و Rayman Fiesta run  نام داشتند.‌ Rayman Adventures نیز سبکی شبیه به بازی Vector دارد و در واقع یک بازی Runner به‌حساب می‌آید. انجام این بازی روی موبایل بسیار لذت‌بخش است و می‌تواند تجربه‌ خوبی برای طرفداران خود به‌همراه داشته باشد.

داستان بازی در اصل به همکاری میان موجودات مختلف خلاصه می‌شود و به‌طور کلی در Rayman Adventures  کاراکتر اصلی بازی یعنی ریمن به کمک دوستان خود باید موجوداتی به نام Incrediballs  را نجات داده و در نتیجه این کمک، آنها نیز به رشد درختی غول‌آسا کمک کنند. دنیای بازی Rayman Adventures سراسر هیجان و پر از رنگ‌های شاد است كه می‌تواند ساعت‌ها کاربر خود را سرگرم کند.

همان‌طور که اشاره شد، ریمن در این قسمت چند دوست خواهد داشت که هر کدام در زمینه‌های خاصی به او کمک خواهند کرد. برخی از این موجودات کوچک و البته بامزه به ریمن در جمع‌آوری سکه‌ها کمک خواهند کرد و همانند یک آهنربا عمل می‌کنند و برخی دیگر آیتم‌های مخفی را در حین بازی به ریمن نشان خواهند داد. همچنین اگر در بازی رکورد خوبی را به جای بگذارید، مقداری غذا دریافت خواهید کرد که بتوانید به آن موجودات انرژی ببخشید؛ چراکه پس از مدتی خسته و گرسنه خواهند شد.

نحوه حرکت ریمن در محیط بازی نیز توسط آموزش‌هایی بسیار ساده شرح داده خواهند شد. در واقع این حرکات به‌وسیله تپ کردن روی صفحه گوشی یا Swipe کردن انجام خواهد شد و کاراکتر بازی به خودی خود حرکت می‌کند و شما با انجام حرکاتی مانند پرش، تغییر جهت یا لگد زدن باید او را هدایت کنید. مهم‌ترین قابلیت اضافه‌شده به این بخش، قابلیت تغییر جهت است و با كمك آن دیگر لازم نیست حسرت آیتم‌های از دست‌رفته را بخورید. به‌علاوه پس از چند مرحله می‌توان به‌وسیله جمع‌آوری تخم‌های رنگی، به ریمن قابلیت‌هایی مانند شنا کردن را آموزش داد. با اینکه نمی‌توان از Ubisoft در طراحی و ساخت مراحل این بازی خرده گرفت، اما بخش مراحل بازی دارای مشکلی اساسی است. مراحلی که برای Rayman Adventures  در نظر گرفته شده‌ تقریبا کوچک بوده و در کمتر از پنج دقیقه تمام خواهند شد که البته برای بازی‌های گوشی موضوع عجیبی قلمداد نمی‌شود.‌ البته هنوز میانبرها و اصطلاحا راه‌مخفی‌هایی در بازی وجود دارد که بازیکن را به مراحل مخصوصی هدایت می‌کنند، اما مشکلات این بخش به شیوه چینش Stageها برمی‌گردد که اجازه بازگشت به ‌Stageهای قبلی و طی کردن مجدد مراحل را به بازیکن نمی‌دهد. بدون شک یکی از نقاط قوت این بازی نیز به همین بخش مربوط می‌شود و آن‌هم نبود عواملی مانند Stamina و یا Energy Bar برای تاخیر انداختن در روند بازی است و به این ترتیب می‌توان ساعت‌ها بدون توقف از تجربه آن لذت برد.

حال نوبت به دیگر نقطه قوت این بازی می‌رسد که بخش گرافیکی آن است. این نسخه از مجموعه Rayman  طبق انتظار از گرافیک بسیار زیبا و هنرمندانه‌ای بهره می‌برد و برای آن نیز محیطی تماما شاد و سرسبز است. تنوع در محیط‌های بازی و مراحل آن نیز بسیار زیاد است و این موضوع موجب می‌شود همواره از بازی کردن لذت ببرید و هیچ‌گاه حس خستگی به شما دست نخواهد داد.

به‌علاوه جزییات در مراحل و حتی در حرکات و انیمیشن‌های ریمن نیز بسیار خوب کار شده‌اند و شاهد حرکات نرم و روان و بدون glitch کاراکترهای این بازی هستیم. صداگذاری بازی نیز به همان اندازه گرافیک فنی آن از کیفیت خوبی برخوردار است و در کل می‌توان ادعا کرد که Ubisoft در زمینه بخش هنری و فنی Rayman Adventures ‌عملکردی در حد نام خود داشته است.

در مجموع بازی Rayman Adventures چه از نظر گرافیکی و چه از نظر گیم‌پلی به‌قدری جذاب، اعتیاد‌آور و سرگرم‌کننده است که می‌توان ساعت‌ها پای آن نشست و از آن لذت برد. به‌علاوه با وجود فقدان سیستم‌هایی مانند ‌Stamina، شاید تنها مانعی که بتواند میان شما و این بازی قرار گیرد، شارژ گوشی شماست. در پایان عصر ارتباط برای این بازی نمره 4.5 از 5 را در نظر گرفته است.

روی یخ‌ها گاز بدهید

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه