چند اپلیکیشن برگزیده

اپلیکیشن‌های معرفی‌شده در این هفته در زمینه‌های مختلف کاربرد دارند. این برنامه‌ها، بنا به نیاز عمده کاربران و آنچه یک موبایل هوشمند باید از آن برخوردار باشد، انتخاب شده‌اند. یک فایل منجر حرفه‌ای، پیام‌رسانی متفاوت، برنامه‌ای برای تعیین وضعیت خورشید در هر ساعت و یک اپلیکیشن حرفه‌ای برای ویرایش عکس‌ها در این مجموعه برنامه‌ها قرار دارند.

Solid Explorer File Manager

هر موبایل هوشمندی، به یک فایل منجر امن نیاز دارد که ضمن نگهداری و مدیریت فایل‌ها، دسترسی سریع و آسان به آنها را برای کاربران فراهم کند. اپلیکیشن Solid Explorer File Manager این قابلیت را برای شما فراهم می‌کند تا اطلاعات خود را در محیطی نگهداری کنید و با تعیین رمز عبور، آنها را از دسترس دیگران خارج کنید. این برنامه قابلیت فشرده‌سازی فایل‌ها و نیز باز کردن فايل‌های فشرده‌شده را دارد و می‌توانید روی فایل‌های زیپ‌شده نیز رمزی قرار دهید. توسط این فایل منجر می‌توانید اطلاعات موجود در فضای ابری را مدیریت کرده و همچنین از فضای حافظه‌ای که هر فایل اشغال کرده باخبر شوید. این برنامه قابلیت درگ‌انددراپ برای انتقال فایل‌ها و جست‌وجوی سریع فایل‌ها را دراختیار شما قرار داده است. شما می‌توانید با سلیقه خود پوسته، رنگ زمینه و دیگر مشخصات ظاهری برنامه را تغییر دهید. این برنامه برای سیستم‌عامل اندروید به مبلغ 1.99 دلار به فروش می‌رسد. پس از دریافت برنامه می‌توانید به مدت 14 روز به صورت رایگان از امکانات آن بهره‌مند شوید و در صورت تمایل به نسخه پریمیوم ارتقا دهید.

Textra SMS

اگر به‌دنبال یک پیام‌رسان هستید که بتوانید با سلیقه خود آن را شخصی‌سازی کنید، ما Textra SMS را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این برنامه قابلیت ارسال پیام‌های متنی، تصویری و صوتی را برای شما فراهم کرده است تا در سریع‌ترین زمان این کار را انجام دهید. در Textra SMS، مشخصاتی مانند تم، اندازه متن، رنگ چراغ نوتیفیکیشن، زنگ نوتیفیکیشن و مواردی از این قبیل به سلیقه شما قابل تنظیم هستند. با این برنامه می‌توانید به‌صورت همزمان چند عکس را ارسال کرده و پیام‌هاي مورد نظر را در بالای صفحه پین کنید تا به‌راحتی در دسترس باشند. در صورت تمایل می‌توانید اشخاصی را درون ‌لیست‌ سياه قرار دهید تا دریافت پیام از طرف آنها مسدود شود. با کشیدن انگشت خود روی صفحه می‌توانید اعمالی مانند پاک کردن پیام‌ها را به‌صورت میانبر انجام دهید. در این برنامه مد تیره، روشن و شب برای صفحه اپلیکیشن وجود دارند که می‌توانید حین کارکردن با برنامه متناسب با نور روز و شب، آن را تغییر دهید تا چشمان شما دچار مشکل نشوند. این برنامه برای اندروید به‌صورت رایگان وجود دارد.

Oilist

Oilist برنامه‌ای است که برای ادیت عکس‌ها به‌کار می‌رود، اما عملکردی متفاوت از دیگر برنامه‌های ویرایش عکس دارد و یک فیلتر خاص را روی تمام عکس‌ها اعمال نمی‌کند. در واقع Oilist با استفاده از تکنولوژی بینایی ماشین، عکس‌ها را به آثار هنری نقاشی تبدیل می‌کند. تنها کافی است عکس مورد نظر را به برنامه بدهید تا نمونه‌ای از نقاشی آن را به شما بازگرداند. این برنامه از هجده سبک مختلف نقاشی پشتیبانی می‌کند. برنامه Oilist را می‌توانید برای سیستم‌عامل iOS به مبلغ 2.99 دلار خریداری کرده و با آن نقاشی‌های زیبا خلق کنید.

DayLight.One

اپلیکیشن‌های متعددی برای نمایش زمان طلوع و غروب خورشید و ارايه اطلاعاتی از این قبیل وجود دارند، اما شاید بتوان DayLight.One را یکی از بهترین‌های آنان دانست. این برنامه با تشخیص موقعیت جغرافیایی شما توسط جی‌پی‌اس، قادر است ساعت، تاریخ و زمان دقیق طلوع و غروب خورشید را به شما نشان دهد. اگر منطقه دیگری غیر از مکانی که در آن هستید مد نظرتان باشد می‌توانید نام آن را درون برنامه انتخاب کنید. با این برنامه می‌توانید از وضعیت خورشید و نور در تمام ساعات شبانه‌روز باخبر شوید. اگر عکاسی از علایق شما است، این برنامه به شما کمک می‌کند تا از بهترین ساعات روز با توجه به میزان نوری که مد نظر دارید باخبر شوید. این  برنامه برای آیفون‌ها و آی‌پد‌ها طراحی شده و با پرداخت 1.99 دلار قابل دریافت خواهد بود.