بهره‎برداری از دیتاسنتر آسیاتک با حجم ترافیک بالا

مدیرعامل شرکت انتقال داده‌های آسیاتک با اعلام آغاز بهره‌برداری دیتاسنتر (IDC) با حجم ترافیک بالا در ثانیه گفت: این مجموعه پروژه انتقال محتوا با هدف نگهداری سایت‌های پرترافیک را در سال 91 فراخوان کرد؛ زمانی که سایت‌های خارج از کشور یا کسانی که بستر شبکه‌ای مناسب نداشتند و نیازمند به حمایت بودند بتوانند محتواهای سایت خود را به کاربران عرضه کنند.
محمدعلی یوسفی‌زاده در ادامه افزود: پروژه انتقال داده که ترافیک حدود 100 گیگ داخلی است، از طریق سوییچ IXP و سوییچ شرکت زیرساخت به شبکه کشوری تاثیر دارد.
وی گفت: در سال 93 با آینده‌نگری در این حوزه، شرکت برنامه‌ریزی داشت كه دیتاسنتر خاصی را طراحی کند تا قدرت نگهداری سرور پرتراکنش و انتقال حجم بزرگی از شبکه به شرکت زیرساخت را در تهران انجام دهد.
مدیرعامل شرکت آسیاتک درباره ظرفیت این دیتاسنتر (IDC) گفت: ظرفیت این دیتاسنتر 640 گیگابایت در ثانیه است که می تواند این حجم ترافیک را در لحظه به شرکت زیرساخت تحویل دهد.
وی اضافه کرد: دیتاسنترها (IDC) با اهداف مختلف طراحی می‌شوند. بر فرض مثال، طراحی دیتاسنتر برای حوزه بانکی ممکن است به چنین طراحی شبکه انتقال نیاز نداشته باشد و این پروسه در داخل سیستم بانکی انجام می‌شود. بیشتر اهمیت، بر دیتا و نگهداری از دیتا استوار است.
یوسفی‌زاده اعلام کرد، طراحی این دیتاسنتر به‌صورتی است که ظرفیت سنگینی از انتقال محتوا را در ثانیه به طبقه دیتاسنتر و بیرون شبکه زیرساخت دارد.