معرفی تکنيسین‌های برتر کشور در المپیاد سامسونگ

مراسم اختتامیه سومین دوره المپیاد تکنيسین‌های ایران روز یکشنبه دهم دی‌‌ماه ۹۶ با حضور مدیران شرکت سامسونگ الکترونیک و سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای کشور در سالن تلاش ساختمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سامسونگ در این مراسم برندگان چهار رشته حاضر در این مسابقات معرفی شده و جوایز خود را از دست مدیران شرکت سامسونگ و سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور دریافت کردند.

در ابتدای این مراسم، حمیدرضا ثابت‌نژاد، معاون سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای درباره همکاری این سازمان با شرکت سامسونگ الکترونیکس گفت: با توجه به اینکه سامسونگ حامی اصلی مسابقات جهانی مهارت است، امیدواریم همکاری با این شرکت یک روند مستمر و دايمی باشد. آکادمی مهندسی سامسونگ نمونه‌ای از این همکاری مستمر است که تاکنون بازخوردهای مثبتی را داشته است.

در ادامه مراسم فرهاد هجرت، مدیر بازاریابی شرکت سامسونگ الکترونیکس در مورد المپیاد تکنيسین‌های ایران گفت: این المپیاد از سال ۹۴ اولین دوره خود را شروع کرد. امروز خوشحالیم که اعلام کنیم پس از سه سال توانستیم این فرصت رقابتی و سنجشی را برای ۵۲۰۱ نفر شرکت‌کننده فراهم کنیم.

مسعود فیاضی، مدیر روابط عمومی و مسوولیت‌های اجتماعی سامسونگ الکترونیکس نیز با اشاره به تاریخچه همکاری سامسونگ و سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای گفت: «سال ۹۳ تفاهم‌نامه‌ای میان سامسونگ و سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای به امضا رسید که تاسیس آکادمی مهندسی اولین ثمره آن بود. پس از آن نخستین دوره المپیاد تکنيسین‌های ایران در سال ۹۴ برگزار شد.

وی درباره سومین دوره المپیاد تکنيسین‌های ایران گفت: این دوره از المپیاد مانند دوره‌های پیشین آن در دو مرحله مقدماتی و نهایی برگزار شد که در مرحله اول بیش از ۱۴۰۰ نفر از سرتاسر کشور شرکت کردند. پس از آن ۱۰ نفر برتر هر گرایش با هزینه شرکت سامسونگ به مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای شهر کرج فراخوانده شدند تا با آمادگی بیشتری برای مسابقات آماده شوند. در آزمون عملی المپیاد، دانش فنی و مهارت تکنيسین‌ها مورد ارزیابی قرار گرفت که نفرات برگزیده آن امروز معرفی می‌شوند.

در بخش میان‌برنامه اختتامیه المپیاد نیز گروه آوازی تهران با حضور روی سن به اجرای موسیقی پرداخت. این مراسم نهایتا با معرفی تکنيسین‌های برتر سومین دوره المپیاد کشوری و تقدیر از نفرات برتر آکادمی مهندسی سامسونگ به کار خود پایان داد.

پس از برگزاری دو مرحله عملی و نهایی در گرایش صوتی ‌و تصویری، آقایان علی‌اکبر روستایی، محمدرضا رزم‌آرا، مسعود فقیهی؛ در گرایش موبایل و تبلت، حمید اسماعیلی، رحیم نشاط بافنده، بابک نورصالحی گرگانی؛ در گرایش لوازم خانگی، داریوش واشقانی فراهانی، گودرز افضلی، روح‌اله جعفری و در گرایش تهویه مطبوع، جواد استادپور، محسن فراهانی، مهرداد قاسمی به‌عنوان نفرات اول تا سوم المپیاد تکنيسین‌های ایران برگزیده شدند.

نفرات اول هر گرایش ۳۰ سکه بهار آزادی همراه با لوح تقدیر، نفرات دوم ۲۰ سکه بهار آزادی همراه با لوح تقدیر و نفرات سوم ۱۰ سکه بهار آزادی همراه با لوح تقدیر دریافت کردند.

سومین المپیاد تکنيسین‌های ایران با همکاری شرکت سامسونگ و سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای در دو مرحله نظری و عملی و در چهار گرایش موبایل و تبلت، لوازم خانگی (یخچال، ماشین لباسشویی)، دستگاه‏های تهویه مطبوع (کولر گازی)، لوازم صوتی و تصویری (تلویزیون و سینمای خانگی) برگزار شد.