شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

كمپین نه به تلفن همراه در هنگام رانندگي

رانندگی به تمرکز بالایی نیاز دارد و پرداختن به کارهای دیگر در حین رانندگی هم برای خود فرد و هم برای دیگران خطرآفرین است.

گفت و گو با تلفن همراه موجب حواس‌پرتی و کاهش تمرکز راننده شده و حتی در مواردی راننده را دچار اشتباهاتی مانند تخطی از سرعت مجاز، عبور از چراغ قرمز، انحراف از معبر و تغییر ناگهانی مسیر مي‌كند.

آنطور كه در شبكه‌هاي اجتماعي آمده از نظر کارشناسان پلیس راهور، تلفن همراه حتما حادثه را برای راننده پیش خواهد آورد اما این حادثه کمی دور و یا نزدیک خواهد بود.

ايجادكنندگان كمپين نه به تلفن همراه در هنگام رانندگي معتقدند كه نبايد فراموش کنیم هر، زنگی زنگ خبر نیست می‌تواند زنگ خطر باشد، پس نمي‌بايست با بی‌احتیاطی و کم‌توجهی زندگی خود و دیگران را با خطر مواجه سازيم.

این کمپین با همکاری پلیس راهور و پلیس‌های مدرسه در شهر گرگان اجرا شده و در آن دانش‌آموزان با در دست داشتن پلاکاردهایی با مفاهیم هشداردهنده در سطح معابر شهر رانندگان را از مخاطرات استفاده از تلفن همراه مطلع مي‌كنند.

 

كمپين 110 روز با زلزله‌زدگان كرمانشاه

باتوجه به سرماي زياد هوا، نبود سرپناه و مشكلات متعدد زيستي و معيشتي مردم زلزله‌زده كرمانشاه گروهي از مردم كشورمان با تشكيل كمپيني اقدام به جمع‌آوري كمك‌هاي مردمي براي ساخت كانكس جهت اسكان زلزله‌زدگان اخير كرمانشاه كرده‌اند.

آنطور كه در اطلاعيه اين كمپين آمده موسسان این کمپین برآن شده‌اند با توجه به ورود به فصل سرما و نیاز به کانکس در مناطق زلزله‌زده کمپینی راه‌اندازی كرده و طی ۱۱۰ روز تعدادی کانکس تهیه و به مناطق زلزله‌زده ارسال کنند. در حال حاضر 30  روز ابتدای کمپین در سایت اعلام شده و ادامه فعالیت‌های کمپین نيز قرار است كه در آينده نزديك اطلاع‌رسانی شود.

خیرین می‌توانند کمک‌های خود را اهدا کرده و همچنين در جریان تهیه و ارسال کانکس‌ها طی این ۳۰ روز و ادامه فعالیت کمپین قرار گیرند.

با توجه به اینکه ۱۵۰ مرکز آموزشی دچار سانحه شده و عملا بالغ بر دو ماه است که کلاس‌های درسی تعطیل شده تامین کانکس‌های آموزشی نيز در دستور كار كمپين قرار دارد. جهت كسب اطلاعات بيشتر و پيوستن به اين كمپين مي‌توانيد به آدرس اينترنتي banilink.ir مراجعه كنيد.

 

هیولا متولد شد

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه