حمایت بانک ملی از رونق کسب‌وکارها در فضای مجازی

نشست خبري حمايت از رونق كسب‌و کارها در فضاي مجازي با استفاده از پيام‌رسان بانكي" بله"، چهارشنبه گذشته با حضور مسعود خاتونی عضو هیات مدیره و معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات بانک ملی ایران و فرامرز خالقی، مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد برگزار شد.

مسعود خاتوني، در اين جلسه با بيان اينكه بانك ملي در سال‌هاي گذشته در راستاي سياست اقتصاد مقاومتي و سياست‌هاي خود سعي كرده در راستاي ملي بودن اقدامي براي ملت انجام دهد، گفت: در شبكه پيام‌رسان بله سعي شده كه خدمات مناسبي براي مردم ارايه شود و ضمنا شركت‌هاي دانش‌بنياني كه توانايي داشته اما حامي نداشته باشند را مورد حمايت قرار دهيم.

 وي افزود: بر همين اساس  دو سال قبل ساخت اپليكيشن بله در دستور كار قرار گرفت و نسخه اول آن سال گذشته ارايه شد. امروز اين اپليكيشن 600هزار كاربر دارد و روزانه 10 تا 12 هزار كاربر از آن استفاده مي‌كنند. همچنين ما براي آنكه بتوانيم اين پيامرسان را از نمونه‌هاي مشابه متمايز كنيم نقش بانك ملي را در آن پر رنگ كرديم.

خاتوني با ذكر اين كه بانك ملي به عنوان خط شكن با بانك مركزي وارد مذاكره شد و امكان فعاليت در فضاي مجازي را براي بانك‌ها تسهيل كرد گفت: بحثي كه در اپ "بله" روي آن متمركز شديم اين بوده كه فضا را باز كرديم كه اگر اين اتفاق نمي‌افتاد كسب و كارهاي كه نياز به سرويس‌هاي بانكي داشتند امكان شكل‌گيري نداشتند.

معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات بانک ملی در خصوص سقف كارت به كارت در اپ بله نيز گفت: سقف كارت به كارت در اپ بله همان سقف شبكه شتاب(300هزار تومان) است و ما سقفي براي آن قائل نشده‌ايم. همچنين اين پيام‌رسان يك توليد كاملا داخلي است و تجهيزات آن در داخل كشور قرار دارد.

خاتوني در خصوص ايمني اپليكيشن بله نيز گفت: ما به لحاظ ايمني اين اپ را كاملا تاييد مي‌كنيم و اين اپليكيشن مراحل تست زيادي را با موفقيت پشت سرگذاشته است.

به گفته اين عضو عضو هیات مدیره  بانك ملي در حال حاضر حدود 20 تا 30 هزار تراكنش در روز با حجم مالي 10 ميليارد تومان بر بستر اپليكيشن بله انجام مي‌شود و 13 بانك از جمله بانك‌هاي ملي، كشاورزي، پارسيان، ملت، بانك شهر، حكمت ايرانيان و تجارت به آن متصل شده‌اند.