10 سال پیش در چنین هفته‌ای

10 سال پیش در چنین هفته‌ای، وضعیت ارایه خدمات بانکداری الکترونیکی نیمه اول سال 86 اعلام شد. طبق گزارش بانک مرکزی، از 18 هزار شعبه فعال در سطح کشور، 13 هزار شعبه مکانیزه و 12 هزار و 582 شعبه متمرکز بودند. هرچند که وضعیت شعب بانک از نظر تعداد شعب متمرکز تقریبا در سطح رضایت‌بخشی بود، ولی وضعیت حساب‌ها این‌گونه نبود. از 133 میلیون و 744 هزار و 51 حساب فقط 31 میلیون و 627 هزار و 987 حساب متمرکز بودند. به‌جز بانک‌های خصوصی که تقریبا تمامی حساب‌هایشان جزو حساب‌های متمرکز به‌شمار می‌آمدند، بانک صادرات در میان بانک‌های دولتی بیشترین تعداد حساب‌های متمرکز را به خود اختصاص داده بود. تعداد حساب‌های متمرکز این بانک در گزارش بانک مرکزی بیش از 15 میلیون حساب اعلام شده بود. در مقابل، بانک ملی بدترین وضعیت را داشت، این بانک بیشترین تعداد حساب‌های بانکی را به خود اختصاص داده بود. از 38 میلیون و 298 هزار و 992 حساب بانکی فقط پنج میلیون و 234 هزار و 766 حساب جزو حساب‌های متمرکز به‌حساب می‌آمدند.

10 سال پیش در چنین هفته‌ای، وزارت کار تا آن زمان بیشترین خدمات را در پورتال مردم ثبت کرده بود. این پورتال برای دستیابی آسان و سریع عموم مردم به اطلاعات و خدمات دستگاه‌های اجرایی و در راستای سیاست‌های چهارگانه دولت نهم، همچنین تحقق اهداف تبصره 13 قانون بودجه مبنی بر کاهش ترددهای درون‌شهری فاز اول طرح ملی «درگاه خدمات دولتی» به بهره‌برداری رسیده بود. تمامی دستگاه‌های دولتی طبق بخش‌نامه‌ای که به امضای معاونت توسعه و مدیریت و سرمایه انسانی رییس‌جمهور رسید، موظف به ارایه اطلاعات و خدمات خود از طریق این پورتال بودند.

تا آن زمان وزارت کار با ارایه 52 خدمت به‌صورت آنلاین از طریق این پورتال در سرویس‌دهی پیشرو بود، پس از وزارت کار، وزارت امور خارجه نیز 50 خدمت خود را از طریق این درگاه در اختیار شهروندان قرار داده بود. سازمان دامپزشکی، بانک مسکن، وزارت علوم، بانک صنعت و معدن، گمرک ایران، سازمان اسناد و کتابخانه ملی، کمیته امداد امام خمینی، شرکت پست و سازمان بیمه مرکزی ایران سازمان‌هایی بودند که بیشترین اطلاعات را روی پورتال قرار داده بودند.