با چند اپلیکیشن مسافرتی آشنا شوید

هر آنچه برای برنامه‌ریزی سفر و در طول مسافرت به آن احتیاج داشته باشید، در این اپلیکیشن‌ها می‌یابید. از رزرو هتل، انتخاب پرواز و جمع‌آوری وسایل سفر گرفته تا تفریحات سفر در این برنامه‌ها خلاصه شده‌اند. مي‌توانيد برای سفر بعدی‌تان این برنامه‌ها را امتحان کنید.

PackPoint Travel Packing List

اولین گام برای آغاز سفر، تهیه فهرستی از وسایل مورد نیاز و دقت در جمع‌آوری همه لوازم ضروری است. اپلیکیشن‌PackPoint  یکی از برنامه‌های مخصوص مسافرت است که شما را در تهیه فهرست وسایل سفر یاری می‌کند. این برنامه طراحی شده تا همه‌چیز را به شما یاد آوری کند تا کوچک‌ترین موارد هم از قلم نیفتند. PackPoint یک همیار هوشمند است که متناسب با مقصد، هوای آن منطقه، نوع مسافرت و فعالیت‌هایی که طی سفر قصد انجام آنها را دارید، وسیله‌های مورد نیاز مانند لباس گرم، چتر (در صورتی که هوای بارانی را پیش‌بینی کرده باشد)‌، شارژر موبایل و لپ‌تاپ، دوربین و بسیاری وسایل شخصی دیگر که به‌دلیل زیاد بودن ممکن است فراموش شوند. وسایل سفر بعدی‌تان را با PackPoint جمع‌آوری کنید. این برنامه را می‌توانید برای سیستم‌عامل اندروید و iOS به‌صورت رایگان دریافت كنيد.

Google Trips - Travel Planner

از رزرو هتل و هماهنگی‌های پرواز گرفته تا تفریحات زمان سفر را می‌توانید به اپلیکیشن Google Trips واگذار کنید تا به‌خوبی برایتان مدیریت کند. این برنامه قادر است اطلاعات مورد نیاز برای سفر را در یک صفحه به‌صورت خودکار جمع‌آوری کرده و نمایش می‌دهد. نکته مثبتی که راجع به این برنامه می‌توانیم یادآور شویم، این است که در حالت آفلاین نیز دسترسی به اطلاعات شخصی‌تان برای شما وجود دارد. در طول سفر، در هر مکانی که قرار داشته باشید، Google Trips بهترین رستوران‌های نزدیک و برنامه‌های تفریحی متنوعی را به شما پیشنهاد می‌دهد. همزمان با آشنایی با این پیشنهادها می‌توانید نظر دیگران درباره آنها را بخوانید و از رتبه‌ای که داده‌اند باخبر شوید. این اپلیکیشن کاربردی به صورت رایگان برای سیستم‌عامل اندروید و iOS موجود است.

Circa - World Time and Meeting Planner for Travelers

برنامه Circa به شما کمک می‌کند بدانید در هر نقطه از دنیا چه ساعتی است. این برنامه برای افراد یک تیم که به‌صورت موقت یا دايم در نقاط مختلف، دور از هم و با زمان‌های متفاوت قرار دارند طراحی شده است تا بهترین زمان برای ارتباط با یکدیگر را بیابند. این برنامه به کاربرانش این قابلیت را ارايه می‌دهد تا به‌آسانی شهرهای مختلف را به فهرست شهرها اضافه کنند تا برنامه بتواند مکان هر یک از اعضای تیم را مدیریت کند. زمانی که هر فرد در دسترس باشد، دیگران از طریق نوتیفیکیشن متوجه می‌شوند. این برنامه روی سیستم‌عامل اندروید، iOS  و اپل‌واچ قابل اجرا است. نسخه iOS این برنامه را با پرداخت 3.99 دلار و نسخه اندروید را به‌صورت رایگان می‌توانید دریافت كنيد.

Uber

Uber را می‌توان یکی از پرطرفدار‌ترین اپلیکیشن‌ها در زمینه حمل‌ونقل نام برد. با داشتن این برنامه نیازی نیست برای تاکسی و اتوبوس منتظر بایستید. تاکسی گرفتن با این برنامه بسیار آسان است. تنها کافی است پس از نصب آن روی موبایل‌های اندروید و iOS ، برنامه را اجرا کرده و مقصد مورد نظر‌تان را مشخص کنید. برنامه مکان شما را تشخیص داده، در نتیجه رانندگان شما را به‌راحتی پیدا می‌کنند. تا زمانی که تاکسی به شما برسد، می‌توانید مسیر آن را روی نقشه دنبال کنید و از اطلاعات ماشین و راننده باخبر شوید و تصویر راننده را ببینید.  پرداخت هزینه سفر با Uber به‌وسیله کارت اعتباری، به‌صورت نقدی و نیز به کمک برخی برنامه‌های پرداختی دیگر انجام می‌شود. این برنامه رایگان برای سیستم‌عامل اندروید، iOS  و اپل‌واچ قابل استفاده است.

Hipmunk Travel Search

بخش مهمی از سفر به انتخاب پرواز و رزرو هتل اختصاص دارد که به کمک برنامه‌Hipmunk  به‌راحتی انجام می‌شود. این برنامه در ميان سایت‌های مربوطه جست‌وجو كرده و بهترین پیشنهاد‌ها را به شما اعلام می‌کند. این برنامه بهترین پرواز‌ها و هتل‌ها را با کمترین قیمت‌ها می‌یابد و از این طریق در هزینه سفرتان صرفه‌جویی می‌کند.