و علاءالدین همچنان ایستاده است

بعضی خبرها در ایران ظاهرا تمام نمی‌شوند. در دنیای خبر برای مثال اعلام می‌شود قرار است فلان اتفاق رخ دهد یا فلان طرح به بهره‌برداری برسد. دیر یا زود هم تکلیف روشن می‌شود و آن طرح و اتفاق به سرانجامی می‌رسد و پرونده آن در دنیای خبر و رسانه بسته می‌شود.
اما هستند اخباری که سال‌هاست پرونده آنها باز مانده و هنوز در مرحله خبر باقی مانده‌اند. نمونه آن موضوع بورسی‌شدن ایرانسل است که سال‌ها در رسانه‌ها اخبار متعددی در خصوص سرانجام آن منتشر می‌شود. یا برای مثال، بحث سیم‌کارت‌های بی‌هویت سال‌هاست در رسانه‌های ایران به اندازه چند کتاب مطلب پیرامون آن نوشته شده و همچنان این معضل پابرجاست.
ماجرای اخبار تخریب طبقات اضافی مرکز خریدوفروش گوشی پاساژ علاءالدین نیز می‌رود تا در زمره رکوردداران بلاتکلیفی قرار گیرد.
ظاهرا به‌رغم احکام قضایی و پیگیری‌های تقریبا شبانه‌روزی شورای شهر تهران، کار تخریب طبقات غیرقانونی با وجود بارها اظهار نگرانی در خصوص وقوع حوادث مرگبار، به هیچ نتیجه‌ای نرسیده و علاءالدین همچنان ایستاده است.
با این وجود بد نیست آخرین خبر از ایستادگی این پاساژ را به نقل از یکی از اعضای پیگیر شورای شهر تهران یعنی ابوالفضل قناعتی مرور کنیم.
وی در خصوص آخرین وضعیت تخریب طبقات اضافه پاساژ علاءالدین با بیان اینکه با حضور شهردار منطقه 11 و جمعی از اعضای شورای شهر جلسه‌ای با آقای تورک، رییس دادسرای ناحیه 7 در خصوص سرانجام این طبقات برگزار شد، گفت: تورک از مالک علاءالدین برنامه سه ماهه‌ای در خصوص تخریب طبقات اضافی که به‌صورت غیرمجاز ساخته شده بودند درخواست کرد، اما مالک برنامه چهار ماهه‌ای را آورد که رییس دادسرای ناحیه 7 آن را نپذیرفت و از مالک پاساژ خواست تا پایان تابستان موضوع تخریب طبقات اضافه را حل کند.
وی با بیان اینکه هم‌زمان رییس دادسرای مذکور از شهردار منطقه 11 خواست که به‌موازات برنامه صاحب پاساژ برای تخریب، پیمانکاری انتخاب کند تا در صورت سرپیچی مالک از تخریب، شهرداری رأسا اقدام به تخریب کند، اظهار کرد: مهلت صاحب پاساژ علاءالدین برای تخریب طبقات اضافه تا اول مهرماه بود و اولتیماتوم به‌پایان رسیده است و باید طبق برنامه، شهرداری منطقه رأسا نسبت به تخریب طبقات اضافه اقدام کند.
قناعتی اظهار كرد: هفته گذشته از شهردار منطقه 11 در خصوص چرایی تخریب طبقات اضافه سوال كردم. وی نامه‌ای را به من نشان داد که خطاب به رییس دادسرای ناحیه 7 تنظیم شده بود و گفت كه در این نامه از تورک درخواست شده بود که اجازه ورود مأموران شهرداری منطقه 11 برای تخریب طبقات اضافه پاساژ علاءالدین صادر شود که تاکنون پاسخی از سوی رییس دادسرای مذکور ارایه نشده است.

کدام رقبا سهم می‌برند؟

Xperia XZ به بازار ایران آمد

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه