شانس آوردی "فرماندار" جوان نبود

روزای آخر هفته قبل منتهی به برکناری یک فرماندار شد. قصه‌ش عجیب در فضای مجازی پیچید و آخرسر هم گریبان فرماندار رو گرفت و احتمالا بنده خدا حالا باید مثل مدیرای نجومی جابه‌جا بشه و مسوولیت جدیدی رو شروع کنه!

اما اون خبرنگاره خیلی شانس آورد که فرماندار جوان نبود. چون اون صحنه که خیز برداشت، اگه جوان بود و کنترل اعصابش رو از دست می‌داد، احتمال پرت کردن اجسام سخت چندان دور از ذهن نبود. تازه اگه ورزشکار بود که دیگه احتمالا با اجرای یک فن یه تا پرنده کار خبرنگار رو در همون صحنه تمام کرده بود.

خب این رو می‌گم چون سابقه‌دار هست مساله. مثلا مورد داشتیم نماینده مجلس چک و لگدی کرده خبرنگار رو. بعدش هم هیچی به هیچی.

این در حالیه که تقریبا توي هیچ خبری مشاهده نشده خبرنگار یک فرماندار یا نماینده مجلس رو زده باشه. البته علتش اینه که خبرنگارا حقوقی نمی‌گیرن بدبختا که یه اندام تنومند داشته باشن يا بخوان ورزش خاصی بکنن. بیچاره‌ها از صبح تا شب سه جا کار می‌کنن تا شاید یه جا آخر ماه حقوق بریزه و اموراتشون رو بگذرونن.

لذا من می‌خوام اینجا درخواست کنم که یه طرحی یا لایحه‌ای به مجلس بره و از این به بعد محافظان مدیران رو در اختیار خبرنگاران بذارن. به هر حال داریم می‌بینیم که مدیران که هر جا میرن بالای مجلس می‌شینن و رییس هستن و اشاره کنن، با یه دستور می‌شه خبرنگار رو با خاک یکسان کرد.

به نظرم ما باید همراه با زمانه پیش بریم. قبلا خبرنگارا هم زیاد مهم نبودن هم تعدادشون کم بود. اما الان کارشون بسته به اینکه شانس بیارن و اخبارش خوب توي فضای مجازی بپیچه مهم شده. پس به نظر می‌رسه حالا که قراره محافظان مسوولان کم بشه و بخش VIP فرودگاه هم جمع بشه، من پیشنهاد می‌کنم برای اینکه محافظان بیکار نشن و بعد راه نیفتن تحصن کنن، ازشون برای حفاظت از خبرنگارا استفاده بشه.

خودتون می‌دونید تحصن محافظان دیگه به راحتی قابل جمع کردن نیست. ماشالا همه ورزشکار و توانمند هستن.

البته می‌دونم با این طرح موافقت نمی‌شه. لذا می‌خوام پیشنهاد کنم مثل پلیسا برای خبرنگارا هم لباس‌های ضدضربه و ضدکتک تهیه کنن تا برای حضور در برنامه‌های خبری به دردشون بخوره. پیشنهاد تصویب بودجه‌ای برای گذروندن دوره‌های اجباری دفاع شخصی ویژه خبرنگاران هم پیشنهاد بعدی من هست.

علی‌ایحال من هر چی فکر می‌کنم می‌بینم پیشنهاداتی مثل مجوز حمل اسپری فلفل برای پاشیدن توي چشم و دهن مهاجمانی که حرف بد مي‌زنن و اقدام بد می‌کنن یا مجوز حمل سلاح سرد و گرم برای خبرنگاران چندان مناسب نیست. چون عمدتا اینقدر ضعیف هستن که تا بخوان ازش استفاده کنن له و لورده شدن.

عزت زیاد

آق فری