شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

شادي كاربران از بارش برف، دولت مستعجل بود

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

هفته گذشته بالاخره پس از مدت‌ها انتظار، بارش برف بسياري از نقاط كشور را سفيدپوش كرد و بسياري از كاربران با انتشار عكس‌ها و مطالب خود در شبكه‌هاي اجتماعي به ابراز شادي پرداختند. با اين وجود در كمتر از چند ساعت روي ديگر اين موضوع خودش را نشان داد و تصاوير آدم‌برفي‌ها و برف‌بازي‌هاي كاربران جاي خود را به انتقاد از مديريت ضعيف برخي مسوولان در برخورد با بارش‌هاي اخير داد.

معطل ماندن طولاني‌مدت خودروهايي كه در مسير تهران- قم حركت مي‌كردند و قطع مسير ارتباطي اتوبان تهران- كرج برخي از مهم‌ترين انتقاداتي بود كه در هفته گذشته توسط كاربران شبكه‌هاي اجتماعي مطرح شد. از سوي ديگر در اين شرايط برفي و با وجود سردي بسيار زياد هوا اختصاص نيافتن كانكس به زلزله‌زده‌هاي كرمانشاه و اجبار آنها به ماندن در چادرهايي كه از گوشه و كنار آن سوز سرما به داخل مي‌آيد موج انتقادات و تاثر گروه گسترده‌اي از كاربران شبكه‌هاي اجتماعي را برانگيخت.

حاشيه ديگر بارش برف در شبكه‌ها اما درخواست كرايه‌هاي يك ميليون توماني براي انتقال مسافران تازه از راه رسيده فرودگاه امام به تهران و سيل مسافران معطل مانده در اين فرودگاه بود. همين موضوع باعث شد تا كاربران انتقادات فراواني را مطرح كرده و از اين موضوع ابراز تاسف و تعجب كنند.

ادامه‌دار شدن اين مشكلات در كنار رسيدگي نكردن مسوولان به يخ‌زدگي معابر و خيابان‌ها و نيز عدم سرويس‌رساني مطلوب در برخي خطوط مترو در نهايت باعث شد تا كاربران به جاي انتقاد و گلايه رو به طنز آورده و وضعيت مديريت بحران در كشور را مورد استهزاء قرار دهند.

 

عذرخواهي صدا و سيماي يزد

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

هفته گذشته توصيه‌هاي يك كارشناس خانم براي ماساژ دادن و بوسيدن پاي شوهر در يك برنامه تلويزيوني و پخش آن در شبكه استاني يزد باعث شد تا بسياري از كاربران شبکه‌های مجازی به انتقاد از اين سخنان و پخش آن در صدا و سيما بپردازند.

انتقادات كاربران شبكه‌هاي اجتماعي به اين برنامه شبكه استاني يزد در نهايت باعث شد تا صدا و سيماي يزد هم از مردم عذرخواهي كند.

صدا و سيمای يزد اعلام كرده عده‌ای از مردم درباره بخش تقطیع شده از کارشناسی یک برنامه تلویزیونی که در فضای مجازی منتشر شده اظهار گلایه و ناراحتی کرده‌اند لذا به این وسیله از حضور ارجمندتان پوزش مي‌طلبيم.