زندگی اجتماعی در دنیایی مجازی

زندگی اجتماعی یکی از نیازها و تمایلات همیشگی انسان بوده است. با راه‌یافتن تکنولوژی به زندگی و ایجاد شبکه‌‌های اجتماعی، رفت‌وآمد، گفت‌وگو و تبادل نظر با دیگران به مرور به دنیای مجازی نیز کشیده شد. استقبال کاربران از شبکه‌های اجتماعی، باعث شده تا جایگاه وسیعی در میان مردم پیدا کنند و روز به روز این جایگاه را توسعه دهند. شبکه‌های اجتماعی بسیاری طراحی شده‌اند و هر یک در تلاش هستند تا با برطرف کردن نقاط ضعف‌شان به رقابت با دیگر شبکه‌ها بپردازند و به محبوبیت خود بیفزایند. فیس‌بوک، اینستاگرام، توییتر، اسنپ‌چت نام‌هایی آشنا در این گروه از اپلیکیشن‌ها هستند. در این شماره، با تعدادی از شبکه‌ها و برنامه‌های اجتماعی که ممکن است نام آنها کمتر به گوشتان خورده باشد، آشنا خواهید شد. با این برنامه‌ها می‌توانید موضوعات مورد علاقه خود را دنبال کرده و در سطح جهانی به تبادل اطلاعات با دیگران بپردازید.  
Pinterest
Pinterest یک سرویس بسیار محبوب و اپلیکیشن آن، یکی از پردانلودترین رسانه‌های اجتماعی است. هدف اصلی از ایجاد این برنامه، پرداختن به علایق شما است. ابتدا باید موضوعات موردپسند خود را انتخاب کرده و پس از مشاهده مطالب مختلف در برنامه، میتوانید آنها را به علاقه‌مندی‌های خود اضافه کنید. Pinterest با ظاهری زیبا و کاربرپسند طراحی شده و برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS به صورت رایگان موجود است.
LinkedIn
داشتن این برنامه، موقعیت خوبی برای ایجاد ارتباط با افراد مختلف در زمینه کاری است. با این برنامه میتوانید از افراد، شرکت‌ها و مشاغل مختلف اطلاعات به دست آورده و شغل مورد نظر خود را بیابید. با دنبال کردن پروفایل‌ها و مطالب دیگران، با تخصص‌های آنها آشنا شده و با در دسترس قرار دادن پروفایلتان میتوانید دیگران را از رزومه خود باخبر کنید. هدف از ایجاد این اپلیکیشن یاری شما در یافتن شغل مورد علاقه‌تان است. برنامه LinkedIn که برای موبایل‌های اندروید و iOS طراحی شده، توسط کاربران بسیاری مورد استفاده قرار میگیرد. با دریافت این برنامه به‌صورت رایگان به کاربران آن بپیوندید.
Reddit: The Official App
Reddit در ابتدا سایتی بسیار محبوب بوده که پس از مدتی اپلیکیشن آن برای به‌اشتراک‌گذاری فعالیت‌های روزانه و اتفاق‌های مهمی که برایتان پیش میآید، به بازار عرضه شد. با این برنامه میتوانید موضوعات مختلفی را که به آنها علاقه دارید دنبال کنید. توصیه‌های ارتباطی، فعالیت‌های تیم مورد علاقه، اطلاع از آخرین اخبار و سیاست از جمله مواردی است که میتوانید با این برنامه پیگیری کنید. در این برنامه، شما می‌توانید عکس‌ها، مطالب و نوشته‌های خود را با دیگران به اشتراک گذاشته و با دوستان و نزدیکان خود پیوند مجازی برقرار کنید. اپلیکیشن Reddit به‌صورت رایگان برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS طراحی شده و در دسترس قرار دارد.
StumbleUpon
به چه موضوعاتی علاقه دارید؟ هنر، ورزش، اخبار، مقالات سرگرم‌کننده و مواردی از این قبیل را میتوانید در این برنامه بیابید. StumbleUpon راهی متفاوت برای یافتن و لذت بردن از مسایل مورد علاقه‌تان در نظر گرفته است. همه علاقه‌مندی‌های شما در لیست‌هایی قابل ذخیره‌شدن هستند و میتوانید از لیست‌های علاقه‌مندی دیگران، به موضوعات جدید دیگر هم دسترسی پیدا کنید. در این برنامه شما میتوانید دوستان خود و مطالب ارسالی آنها را دنبال کرده و خودتان نیز عکس، فیلم‌ها یا متن‌هایی را با آنها به‌اشتراک بگذارید. همچنین امکان اشتراک‌گذاری مطالب در شبکه‌های اجتماعی دیگر مانند فیس‌بوک، توییتر و... نیز وجود دارد. برنامه StumbleUpon به‌صورت رایگان در دسترس و روی سیستم‌عامل‌های iOS و اندروید قابل اجرا است.
Tumblr
راه‌های متفاوتی برای دسترسی و دنبال کردن موضوعات مورد علاقه‌تان وجود دارد و اپلیکیشن Tumblr یکی از آنها است. این برنامه با عکس‌ها، فیلم‌ها و مطالب با موضوعات مختلفی چون هنر، سیاست، فلسفه، موسیقی، طراحی، ورزش و موارد دیگری که در خود جای داده، سعی دارد سلیقه کاربران خود را تامین کند. شما می‌توانید به‌دلخواه مطالبی را در صفحه شخصی‌تان پست کنید وخصوصیات ظاهری از جمله رنگ، فونت و اندازه آن را به‌دلخواه تغییر دهید. با دنبال کردن افراد مختلف میتوانید علاوه بر مشاهده پست‌های آنها، به‌صورت خصوصی برایشان پیام ارسال کنید. اپلیکیشن Tumblr برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS به‌صورت رایگان قابل دریافت است.