با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

پوشش سراسری نسل ۳ و ۴ اینترنت همراه اول اعلام شد

در مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مشهد مقدس، تکمیل پوشش سراسری نسل ۳ و ۴ اینترنت همراه اول به‌صورت رسمی اعلام شد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همزمان با ایام دهه مبارک فجر با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیرعامل همراه اول، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، مدیران ارشد وزارت ارتباطات و جمعی از مدیران ارتباطات کشور در مشهد مقدس، در روز ۱۶ بهمن‌ماه سال ۹۶، رسما اعلام شد که تمام شهرهای کشور به اینترنت همراه نسل سوم و چهارم همراه اول متصل شدند.

محمدجواد آذری‌جهرمی در این مراسم گفت: جا دارد از سرمایه‌گذاران بخش عمومی و خصوصی، شرکت‌های فعال در عرصه ارايه خدمات، مدیرعامل‌هاي شرکت‌ها، به‌خصوص شرکت همراه اول که امروز خبر پوشش سراسری خود را اعلام کرد، تشکر کنیم. اميدواريم ایرانسل هم به‌زودی خبر پوشش سراسری خود را اعلام کند تا همه بتوانند از این خدمات استفاده کنند.

حمید فرهنگ، مدیرعامل همراه اول نیز در این مراسم اعلام کرد: همراه اول با تلاش متخصصان خود و به یاری دولت دوازدهم و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به‌عنوان اولین اپراتور تلفن همراه در کشور، پوشش‌ شبکه اینترنت همراه نسل ۳، ۴ و 5/4 در تمام ۱۲۴۶ شهر کشور را کامل کرد و هم‌اکنون همراه اول گسترده‌ترین پوشش اینترنت همراه در کشور را داراست.

اپراتور اول تلفن همراه کشور، به‌عنوان اولین ارايه‌دهنده فناوری نسل 5/4 تلفن همراه، در کمتر از سه سال و پس از دریافت پروانه ارتقاي شبکه خود به نسل‌های ۳، ۴ و بالاتر در ۲۷ اسفندماه سال ۱۳۹۴، توانست در برنامه‌ای فشرده تمام شهرهای کشور را تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار دهد.

پیش از این نیز در آذرماه سال جاری، همراه اول توانسته بود رکورد ترافیک اینترنت همراه را در کشور از آن خود کند.