شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

برنامه جنجالي «هفت» و اعتراض كاربران ايراني

هفته گذشته اظهارات دور از انتظار محمدحسین مهدویان، کارگردان نوپای سینما در خصوص حكيم ابوالقاسم فردوسی موجي از اعتراضات در شبكه‌هاي اجتماعي را برانگيخت. كاربران شبكه‌هاي اجتماعي با جبهه‌گيري در برابر اظهارات اين كارگردان كه شاهنامه فردوسي را اثري فاشيستي خوانده بود، به انتقاد از اين كارگردان جوان پرداختند.

البته توهين به فردوسي تنها موضوعي نبود كه باعث كدورت كاربران از اظهارات اين كارگردان تازه‌كار شد. هادی حجازی‌فر، بازیگر فیلم لاتاری در انتقاد به تعريف كردن بخشي از ماجراي فيلم توسط رشيدپور، در اينستاگرام خود نوشت: ضمن احترام به منتقدان برنامه هفت درباره لاتاری، از مهدویان به‌شدت ناراحتم كه چرا با پشت دست در دهان رشيدپور نزده است و رسيدن از جيراني به رشيدپور را قهقرا خطاب كرد.

رشيدپور نيز در پاسخ به اين اظهارات سخناني را مطرح كرد كه مورد توجه كاربران شبكه‌هاي اجتماعي قرار گرفت. وي نوشت: وقتی تمام داستان یک فیلم پرهیاهو از چند کلمه فراتر نمی‌رود و با چند اشاره کوتاه به گمان دوستان لو می‌رود، به جای فحش دادن به من باید دنبال منشا این اشکال رفت. رشيدپور در خصوص به قهقرا رفتن نيز گفت: البته برنامه هفت در دقایقی به قهقرا رفت، نه زمانی که فیلم را نقد می‌کردیم، بلکه زمانی که فردوسی بزرگ که فخر فرهنگ پارسی است در مقابل میلیون‌ها بیننده فرهیخته، فاشیست خطاب شد و شاهنامه‌اش را خرج شاهکار لاتاری کردند.

زنده شدن خاطره پلاسكو

هفته گذشته وقوع آتش‌سوزي در ساختمان وزارت نيروي ميدان وليعصر تهران و طولاني شدن عمليات اطفاي حريق باعث شد تا بار ديگر خاطرات حادثه پلاسكو در ذهن كاربران شبكه‌هاي اجتماعي ايران زنده شود. كاربران در حين اين آتش‌سوزي  ضمن ذكر نكاتي مانند احتمال ريزش ساختمان خواستار آن شدند كه از ورود نيروهاي آتشنشاني به درون ساختمان جلوگيري شود. آن‌طور كه در شبكه‌هاي اجتماعي آمده، تعداد زیادی از افراد که در قالب کارمند و ارباب رجوع در ساختمان محل حادثه و در حال فعالیت بوده­اند‌، در طبقات منفی محبوس شده بودند كه ماموران آتشنشاني توانستند آنها را نجات دهند.

پس از اين واقعه و اطفاي كامل حريق توسط ماموران آتشنشاني، كاربران با انتشار تصاويري از اين عمليات به تمجيد و تشكر از ماموران آتشنشاني پرداختند.

بازگشت به آن روزها

نگاهی به کوله‌پشتی Inrigo

آینده در دستان شما

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه