شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

پس گرفتن جایزه صلح نوبل از آنگ‌سان سوچی

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

به تازگی یک کمپین آنلاین برای جمع‌آوری امضا جهت پس‌گرفتن جایزه صلح نوبل از رهبر دموکراسی‌خواه میانمار به راه افتاده که به‌خاطر نوع رفتار دولتش با مسلمانان روهینجایی در مظان اتهام است.

طومار آنلاین در "Change.Org" صدها هزار جمع‌آوری کرده که نشان از خشم گسترده در سطح جهانی در قبال اقدامات دولت میانمار در نپرداختن به مساله مسلمانان روهینجایی است.

در متن این طومار آمده است: آنگ‌سان سوچی، رهبر دموکراسی‌خواه میانمار در اصل هیچ کاری برای از میان برداشتن جرایم علیه بشریت و نقض آن انجام نداده و آن را متوقف نکرده است.

آنگ‌سان سوچی در سال 1991 برنده جایزه صلح نوبل شد اما به دلیل آنکه در دوران خونتا در حبس خانگی به سر می‌برد، نتوانست جایزه‌اش را بگیرد و در سال 2010 پس از آنکه دولتی دموکرات در کشورش روی کار آمد، از حبس خانگی آزاد شد و جایزه‌اش را گرفت.

به نظر تشکیل‌دهندگان این کمپین با وجود آنکه آنگ‌سان سوچی خود حامی دموکراسی و مخالف خشونت است، دولتش نتوانسته با خشونت‌های اعمال شده از سوی نیروهای امنیتی علیه مردم مسلمان روهینجا مقابله کند.

 

پیروزی تاریخی پرسپولیس در برابر الاهلی

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

پیروزی هفته گذشته پرسپولیس در مقابل تیم الاهلی عربستان در مرحله یک چهارم نهایی باشگاه­های آسیا با شادی زایدالوصف کاربران ایرانی در شبکه­های اجتماعی همراه شد. پس از اتمام این بازی بسیاری از کاربران با ذکر این که بودجه تیم الاهلی از کل بودجه فوتبال کشور ما بیشتر است به تمجید از بازی غیرتمندانه و غرورآمیز تنها نماینده باقی­مانده ایران در جام باشگاه­های آسیا پرداختند.  برخی دیگر از کاربران اما با اشاره به گل مهدی طارمی مهاجم پرسپولیس به این نکته اشاره داشتند که امسال شانس رسیدن به توپ طلا و کسب عنوان بهترین بازیکن سال آسیا هم توسط مهاجم بوشهری پرسپولیس وجود دارد؛ اتفاقی که از سال 2004 تا امروز برای فوتبال ایران رخ نداده است. تعویض­های طلایی برانکو ایوانکویچ از دیگر مطالبی بود که با تعریف و تمجید کاربران ایرانی در فضای مجازی همراه بود و کاربران با ذکر آمار خیره‌کننده اثرگذاری هر سه تعویض برانکو روی گل­ها از این مربی کروات تقدیر کردند.

فناوری اطلاعات و مگس سفید

10 سال پیش در چنین هفته¬ای

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه