فناوری اطلاعات و مگس سفید

یه چند وقتی هست که بر خلاف گذشته زیاد گرسنم نمی‌شه. ولی جالبه که در عین حال که مثل سابق غذا نمی‌خورم اما همچنان یک گرم از وزنم کم نشده.

خب من آدمی نیستم که به راحتی از کنار این مسایل رد بشم و مراقب سلامتی خودم هستم. برای همین یه مقدار به دنیای اطرافم دقت کردم تا شاید علت رو پیدا کنم که متوجه شدم علتش مگس‌های سفیدی هستن که سالی چند ماه میان تهران و کلی زاد و ولد می‌کنن و بعدم معلوم نیست کجا میرن.

در واقع متوجه شدم که روزانه حجم قابل توجهی از این مگس‌های سفید رو ناخواسته نوش جان می‌کنم و این موجودات ریز از هر راهی که بتونن وارد بدن می‌شن تا یه وقت ما مشکل سوءتغذیه پیدا نکنیم.

برای مهار این مگس‌های سفید یه مقدار چسب زرد روی درختا چسبوندن که فکر کنم کارکردش در حد آب پاشیدن با آفتابه روی آسمون تهران برای رفع آلودگی هوا باشه. یعنی من فکر کنم اونقدری که این مگس‌ها داره بالاجبار خورده میشه، یک هزارمش هم به این چسبا نمی‌چسبن.

حالا این چه ربطی به حوزه آی‌تی داره؟ واقعیت اینه که این روزا مد شده مسوولان راجع به هر چیزی که مورد توجه مردم هست، نظرات مشعشعی ارایه می‌کنن. تو همین حوزه آی‌تی خودمونم کم نیستند مسوولان دلسوز که به همه چیز اهمیت می‌دن.

اصلا دوره زمونه کلا عوض شده و دیگه دوران پا شدن و سر زدن به اینور اونور برای کار گذشته، الان دنیای مجازی حرف اول رو می‌زنه و میشه با چندتا لایک و پست و کامنت بسیاری از مردم رو سرکار گذاشت.

حالا من موندم چرا این مگس‌های سفید هنوز مورد توجه مسوولان فاوا قرار نگرفته؟ چند روزی هست که به صفحات شبکه‌های اجتماعی مسوولان سر می‌زنم تا ببینم چرا در مورد مگس سفید کسی چیزی نمی‌گه؟ خب بابا این همه مردم دارن می‌نالن و موضوع کوچیکی نیست. خلاصه من فکر کنم به کمک فناوری اطلاعات میشه این مگس‌ها رو مهار کرد.

می‌گید چطوری؟ خب سوال خوبیه. اما من از کجا بدونم. من که مسوول آی‌تی نیستم. ولی اگر مسوول بودم احتمالا دستور می‌دادم فورا یه کارگروه درست بشه و اقدامات لازم به عمل بیاد. بعد هر وقت کسی پرسید نتیجه چی شد، می‌گم همکاران من در این خصوص اقدامات خوبی به عمل آوردن.

عزت زیاد

آق فری

 

 

10 سال پیش در چنین هفته¬ای

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه

    نقد و بررسی بازی