با پشت سر گذاشتن اپل

هواوی برند دوم دنیا در بازار تلفن همراه شد

بر مبنای آخرین آمار موسسه تحقیقاتی Counterpoint، هواوی با پشت سر گذاشتن اپل دومین برند بازار تلفن همراه دنیا شد و هم‌اکنون سهم بازاری بیشتر از برند اپل در اختیار دارد. بر مبنای آمار این موسسه تحقیقاتی، هواوی به صورت پیاپی در دو ماه June و July موفق شده سهم بازاری بیش از برند اپل در فروش گوشی‌های خود در سراسر دنیا داشته باشد.

هواوی در ماه اخیر همچنین به لیست 100 شرکت بزرگ دنیا که توسط مجله Fortune به صورت سالیانه منتشر می‌شود نیز وارد شد.

از سوی دیگر سهم بازار هواوی در بازار گوشی‌های بالای 500 دلار نیز افزایش یافته است.

این شرکت در ماه‌های اخیر در مناطق اروپای مرکزی و شرقی موفق شده بود که سهم بازار اپل را پشت سر بگذارد ولی هم‌اکنون این موفقیت را با شاخص سهم بازار جهانی تکرار کرده است.

هواوی همچنین در نمایشگاه IFA با اعلام ورود خود به عنوان اولین تولیدکننده پردازنده تلفن همراه به حوزه AI یا هوش مصنوعی با چیپ Kirin 970، وارد شد.

اما این شرکت با حضور مستقیم در بازار ایران نیز فعالیت‌های خود را افزایش داده و همواره در حال ارایه خدمات بیشتر به کاربران ایرانی است. موضوعی که به جز یک یا دو برند دیگر موبایل، از سوی سایر سازندگان گوشی مورد اهمیت نیست.

در همین راستا اخیرا شرکت هواوی اقدام به راه‌اندازی مراکز خدمات پس از فروش در اقصا نقاط کشور کرده و  تا به امروز 29 مرکز خدمات هواوی را به بهره‌برداری رسانده است.

راهبرد شرکت هواوی در گسترش شبکه خدماتی خود، استفاده از نیروهای بومی، اشتغال‌زایی، آموزش و به‌روزرسانی مداوم دانش فنی نیروها است. در حال حاضر شرکت حامی، ۷۰ درصد از تعمیرات را در همان روز و بیش از ۹۹٫۹ درصد را ظرف ۷۲ ساعت انجام می‌دهد. همچنین خدمات پس از فروش موبایل و تبلت به طور انحصاری در اختیار شرکت حامی ‌است و مراکز فعال این شرکت از زمان راه‌اندازی تاکنون به‌طور میانگین ماهانه به بیش از سه‌هزار نفر از مصرف‌کنندگان این برند خدمات ارایه کرده‌اند.

گسترش شبکه خدمات پس از فروش جهت دسترسی راحت مشتریان به نزدیک‌‌ترین مرکز خدمات تخصصی هواوی و همچنین افزایش سرعت در ارایه خدمات، به‌عنوان دو استراتژی اصلی برند هواوی تعیین شده است.

به گفته حمید شاهرخ‌نیا، مدیر سرویس ایران شرکت هواوی، شرکت «حامی» تاکنون بالاتر از 100  مرکز جمع‌آوری محصول (Collection Point) در اختیار دارد که این مراکز، محصولات دارای ایراد فنی را از دورترین مناطق کشور به نزدیک‌‌ترین مرکز سرویس حامی ‌برای ارایه خدمات و تعمیرات، منتقل می‌کنند. حامی ‌همچنین برای افزایش سرعت و کیفیت خدمات خود، توانسته است سرویس QRS را که شامل سرویس و خدمات سریع و جزیی است، در مراکز جمع‌آوری محصول ارایه دهد.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه