Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM

لنز سبک با قیمت مناسب

دارندگان DSLRهای سبک کانن برای داشتن فاصله کانونی فوق واید تا به امروز یا از لنز ۱۰-۲۰ سیگما استفاده می‌کرده‌اند و یا سراغ لنز ۱۰-۲۲ میلیمتری خود کانن می‌رفته‌اند، اما سازنده برای سادگی کار آنها یک لنز ۱۰-۱۸ میلیمتری جدید معرفی کرده که فاصله کانونی معادل ۱۶-۲۹ میلیمتری دارد و برای عکاسی از مناظر گسترده و جای دادن سوژه‌های بزرگ در یک کادر عملکرد بسیار خوبی دارد. لرزه‌گیر اپتیکال، ابعاد کم، وزن سبک و قیمت مناسب از مهم‌ترین ویژگی‌های لنز ۱۰-۱۸ میلیمتری جدید کانن هستند که در این بخش به مرور سریع آن می‌پردازیم.

لنز ۱۰-۱۸ میلیمتری کانن دارای ۱۴ عدسی در ۱۱ گروه است و کاربرد یک عدسی غیرکروی و یک عدسی UD پدیده‌های ناخواسته اپتیکی را از کارکرد آن دور نگه می‌دارند. دیافراگم این لنز دارای ۷ پره گرد است و می‌توان آن را تا f/22  بست. حداقل فاصله قابل دسترسی با این لنز ۲۲ سانتیمتر از سنسور دوربین است اما بعید می‌دانیم به دلیل دیستورشن شدید کسی از این لنز برای ثبت کلوزآپ استفاده کند. ابعاد دستگاه برابر ۷۵.۶ در ۷۲ میلیمتر و وزن آن برابر ۲۴۰ گرم است و در صورت محافظت از بدنه و پایه پلاستیکی می‌توان آن را همه‌جا همراه برد و استفاده کرد.

لنز ۱۰-۱۸ میلیمتری جدید کانن به موتور STM‌مجهز شده و با اینکه کیفیت کار این موتورها به پای انواع USM نمی‌رسد اما کارکردی بسیار سریع و بی‌صدا دارد که به خصوص هنگام فیلمبرداری به کار کاربر می‌آید. این لنز دارای دهانه ۶۷ میلیمتری است و به همین دلیل می‌توان انواع فیلترهای ۶۷ میلیمتری را که نسبت به انواع بزرگ‌تر قیمت کمتری دارند همراه آن استفاده کرد.

لنز سریع و کم‌صدا

اخبار گزیده

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه