پورت بازی Hollow Knight برای نینتندوسوییچ؛ شاید یک سال دیگر

در سال اخیر در کنار بازی‌های پر خرج و AAA، به استودیوها و تیم های کوچک نیز نگاه شد و این تیم‌ ها توانستند با وجود محدودیت‌های فراوان، عناوین با ارزش و به شدت سرگرم‌کننده‌ ای بسازند. در این بین، عناوین مستقلی که در سبک و سیاق مترویدوانیا و به صورت دو بعدی سکوبازی ساخته شدند، بیش از دیگر سبک‌ها دیده شدند و بازی‌بازان بسیاری این عناوین را برروی پلتفرم خود تجربه کردند. موفقیت این عناوین برروی پلتفرم‌ یا پلتفرم‌‌های اولیه، باعث انتشار آنها برروی پلتفرم‌های دیگری می‌شود و راه موفقیت برای آن بازی طی می‌شود.

یکی از همین بازی‌ها، عنوان Hollow Knight بود. این عنوان توسط استودیوی Team Cherry در ماه فوریه سال جاری برای رایانه‌های شخصی، مک  لینوکس عرضه شد و پس از موفقیت آن، حال، صحبت از پلتفرم‌های دیگر شده است.

Hollow Knight یک مترویدوانیای سکوبازی دو بعدی است که پس زمینه ها و جلوه‌های گرافیکی دستی هنری و بسیار زیبایی دارد. این بازی توانست در شبکه استیم به موفقیت بزرگی دست یابد و واکنش‌ها و استقبال بازی‌بازان نسبت به آن واقعا عالی و شاید تا حدی غیر قابل پیش بینی بود. پس از موفقیت بازی برروی رایانه‌های شخصی، حال، صحبت از انتشار بازی برای کنسول ترکیبی نینتندو، یعنی نینتندو سوییچ شده است. کاربران سوییچ این بازی را برروی کنسول خود می‌خواهند و این کاملا مشخص است.

به تازگی در صفحه طرفداران بازی Hallow Knight در شبکه استیم، یکی از طرفداران در مورد نسخه سوییچ بازی پرسیده است. متیو گریفین (Matthew Griffin)، مدیر روابط عمومی استودیوی مستقل Team Cherry در پاسخ اعلام کرد که پورت سوییچ بازی بیش از زمان مورد انتظار، به طول خواهد انجامید.

این موضوع زمان خواهد برد. احتمالا ۶ تا ۱۲ ماه اگر بخواهم حدس بزنم.

سازندگان بازی Hollow Knight، یعنی استودیوی Team Cherry در ماه ژانویه سال جاری اعلام کردند که ساخت و تولید نسخه Wii U بازی را به طور کامل لغو می‌کنند و به جای آن، بازی را برای کنسول نینتندو سوییچ عرضه خواهند کرد. آنها همچنین اعلام کردند که بازی Hallow Knight در مدت زمان ۱ ماه پس از عرضه‌اش، ۶۵,۰۰۰ نسخه فروخته است.

عنوان Hollow Knight هم‌اکنون برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، مک و لینوکس در دسترس است. با وجود اعلام مدیر روابط عمومی تیم سازنده بازی، نباید به این زودی‌ها منتشر نسخه نینتندو سوییچ بازی باشیم، هر چند که در وب‌سایت نینتندو، تاریخ عرضه بازی، سال ۲۰۱۷ عنوان شده است.

 

سازندگان The Binding of Isaac مشغول ساخت عنوان جدید

سازندگان بازی موفق The Binding of Isaac، آقای Tyler Glaiel و McMillen به‌تازگی اعلام کرده‌اند که مشغول کار بر روی یک بازی کاملا جدید می‌باشند.

Mcmillen که نقش برنامه نویس را در این تیم دونفره ایفا می‌کند، به‌تازگی با انتشار یک پست در رابطه با آخرین ماد طراحی شده برای بازی The Binding of Isaac توضیحاتی داده است اما نکته جالب توجه انتشار یک جمله مشکوک در بخشی از پست می‌باشد که بدون شک دلالت بر یک عنوان جدید در دست ساخت دارد:

بسیاری شما در این مدت هیچ اطلاعی از این موضوع نداشته‌اید اما در حال حاضر باید بگویم که من و Tyler در طول سه ماه گذشته به سختی مشغول توسعه و اتمام این پروژه محرمانه بوده‌ایم. این پروژه بسیار سخت، عجیب و شخصی است، سیستم کنترل بسیار حیرت انگیزی دارد، یک بازی کاملا جدید و یکی از بزرگترین بازی‌هایی که من در طول فعالیت کاری خودم طراحی کرده‌ام.

ما کم کم به زمان معرفی این بازی جدید و اعلام تاریخ انتشار آن نزدیک می‌شویم، از این رو حواستان به ما حسابی جمع باشد.

البته فراموش مکنید که این تیم پرتلاش در این مدت سخت مشغول تولید بروزرسانی و محتواهای جدید برای بازی +The Binding of Isaac. Afterbirth که اخیرا برای کنسول نینتندو سوییچ منتشر شد، بوده است و در پست جدید خود نیز اشاراتی به محتویاتی جدیدی که به‌زودی به این عنوان اضافه خواهد شد، داشته‌‌اند، لازم به ذکر است که این آیتم‌های جدید توسط جامعه هوادران بازی طراحی شده است.

به‌نظر می‌رسد که عنوان جدید McMillen هیچ ارتباطی با بازی‌های معرفی شده Øuroboros و The Legend of Bum-bo نخواهد داشت.

با تجربه‌ای که از عناوین Super Meat Boy و The Binding of Isaac داشته‌ایم بدون شک باید بگویم که بازی‌هایی بسیار سرگرم گننده برای مخاطب به شمار می‌رفتند و در شبکه توییچ نیز با استقبال گسترده‌ای مواجه شده بودند، از همین رو بسیار کنجکاو هستیم تا بدانیم این بار این تیم دوست داشتنی چه جیزی را برای ما آماده کرده است!

 

اطلاعات جدید از بازیDynasty Warriors 9

آتسوشی میایوچی، کارگردان عنوان Dynasty Warriors 9 در مصاحبه با سایت تایوانی Gamer، اعلام کرد که این عنوان بر روی پلتفرم پلی‌استیشن ۴ پرو از دو حالت «کیفیت تصویر ۴K / نرخ فریم ۳۰» و «کیفیت تصویر ۱۰۸۰ / نرخ فریم ۶۰»، پشتیبانی خواهد کرد.

وی در این مصاحبه اطلاعات بیشتری از عنوان Dynasty Warriors 9 منتشر کرد، که در ادامه می‌توانید بخشی از آن‌ها را مطالعه کنید.

- نسخه پلی‌استیشن ۴ عنوان Dynasty Warriors 8، پورت بهبودیافته‌ای از نسخه پلی‌استیشن ۳ آن عنوان بود. اما عنوان Dynasty Warriors 9، از ابتدا کاملا برای پلی‌استیشن ۴ طراحی و ساخته شده است.

- موتوربازی‌سازی این شرکت مجددا به صورت کلی بازسازی و برای توسعه عنوان Dynasty Warriors 9 طراحی شده است. بعضی منابع از پیش موجود (از عناوین قبلی) نیز در این عنوان استفاده شده، هرچند آن‌ها نیز بهبود‌های بسیاری پیدا خواهند کرد.

- هر ۸۳ جنگ سالاری که تا عنوان Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends در این سری عناوین حضور داشته‌اند، در Dynasty Warriors 9 نیز حاضر خواهند بود. در کنار آن‌ها، جنگ سالار‌های جدیدی چون Cheng Pu و Zhou Cang نیز در این عنوان حضور دارند. در حالی که سازندگان هنوز قصد ندارند تعداد شخصیت‌های جدید حاضر در این عنوان را اعلام کنند، آن‌ها خاطر نشان کرده‌اند که در میان این شخصیت‌های جدید، جنگجویان زن نیز وجود خواهند داشت.

- تیم سازنده هیچ برنامه‌ای برای اضافه کردن بخش چند نفره و آنلاین به این عنوان ندارد. این تصمیم شامل ویژگی‌های آنلاین ناهمگام مثل بعضی عناصر موجود در Toukiden و Nioh نیز خواهد بود. به عنوان مثال، پیدا کردن شمشیر شخصیت‌های شکست خورده بر روی زمین و مبارزه با روح آنان در عنوان Nioh، یک ویژگی آنلاین ناهمگام بوده که از این نوع ویژگی‌ها در عنوان Dynasty Warriors 9 مشاهده نخواهیم کرد.

Dynasty Warriors 9 جدیدترین نسخه از سری عناوین معروف Warriors بوده، که قرار است در زمانی نامشخص برای پلتفرم‌های تعیین نشده، منتشر شود.

 

زمان انتشار بازی Observer مشخص شد

به‌تازگی شرکت بازی‌سازی Bloober Team که ساخت بازی Layers of Fear را در کارنامه خود دارد، اعلام کرده است که بازی ترسناک Observer در تابستان سال جاری میلادی منتشر خواهد شد.

 Rafal Basaj از شرکت Bloober Team ضمن تایید این خبر اعلام کرده است که این بازی برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در تابستان سال جاری عرضه می‌گردد.

بازی Observer به نظر می‌رسد در روند توسعه خود از سریال تلویزیونی Black Mirror الهام گرفته است. در ساخته جدید شرکت Bloober Team شما با عنوانی مواجه هستید که از لحاظ درگیر کردن ذهن و افکار شما در مقایسه با عناوین هم‌سبک از عمق و پیچیدگی بیشتری برخوردار است.

امیدواریم در ساخت این عنوان به انتظارات بازی‌بازان در رابطه با تجربه حرس ترس واقعی در یک بازی ویدیویی به خوبی پاسخ داده شود و صرفا با عنوانی مواجه نباشیم که فقظ در نظر دارد تا موارد ترسناک کلیشه‌ای را به مخاطب نمایش دهد، نکته‌ای که پیش از این بسیاری از عناوین هم سبک بدون توجه به آن با شکست‌های سنگینی مواجه شده‌اند.

در حال حاضر تاریخ دقیق انتشار بازی Observer از سوی سازندگان مشخص نشده است و در آینده اخبار بیشتری در این رابطه منتشر خواهد شد.

 

Alan Wake از فروشگاه استیم و ایکس‌باکس حذف می‌شود

بازی Alan Wake از تاریخ ۱۵ مِی به بعد از روی تمامی فروشگاه‌ها حذف خواهد شد. این موضوع در مورد نسخه فیزیکی بازی نیز صدق می‌کند.

 

براساس توئیتی که بتازگی توسط استودیوی سازنده بازی Remedy Entertainment منتشر شده، عنوان Alan Wake بدلیل انقضای مجوز موسیقی بازی از تمامی فروشگاه‌ها جمع‌آوری خواهد شد. اما عنوان Alan Wake’s American Nightmare همچنان در دسترس خواهد بود!

لازم بذکر است اگر شما درحال حاضر این بازی را در حساب کاربری خود داشته باشید، هیچ اتفاقی برایش نخواهد افتاد. Alan Wake فقط از این پس در فروشگاه‌ها عرضه نمی‌شود. Remedy در این مورد اعلام کرد:

مجوز/ پروانه موسیقی Alan Wake درحال انقضا است. در نتیجه، عرضه این عنوان چه بصورت فیزیکی و چه دیجیتالی متوقف خواهد شد. اما Alan Wake’s American Nightmare همچنان برای خرید در دسترس می‌باشد. ما بدنبال تمدید مجوز آن هستیم، اما هم‌اکنون تاریخ دقیقی نمی‌توانیم اعلام کنیم.

با توجه به اینکه Remedy امکان “کنترل قیمت‌گذاری” عنوان Alan Wake را تنها در فروشگاه استیم دارد، بنابراین مشخص نیست که تخفیف در نظر گرفته شده چه زمانی برای فروشگاه ایکس‌باکس نیز اعمال خواهد شد.

 

مایکروسافت Halo 6 در E3 امسال حضور نخواهد داشت

استودیوی سری Halo به‌صورت رسمی اعلام داشت که Halo 6 در E3 امسال معرفی نمی‌شود.

Brian Jarrard مدیر روابط عمومی استودیوی ۳۴۳i در فروم Reddit اعلام داشت که جدیدترین عنوان اصلی سری Halo در E3 امسال نشان داده نمی‌شود.

استودیوی ۳۴۳i در E3 امسال چیزی برای نشان دادن خواهد داشت اما مربوط به عنوان بعدی سری اصلی Halo نخواهد بود.

فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس هم بارها به این نکته اشاره کرده بود که در سال ۲۰۱۷ هیچگونه عنوان شوتری از سری Halo یا Gears of War عرضه نمی‌شود. حال مشخص شد که چیزی نیز معرفی نخواهد شد. مایکروسافت در E3 امسال قرار است پروژه اسکورپیو را به‌صورت رسمی با نام اصلی خود معرفی کند. احتمالا هم حضور ۳۴۳i مربوط به معرفی محتوای جدیدی برای Halo Wars 2 است.

اسپنسر صحبت‌های بسیار پیرامون E3 2017 داشته و طرفداران را آماده نمایش فوق‌العاده‌ای کرده است. باید دید که مایکروسافت در یازدهم ژوئن که کنفرانس خود را برگزار می‌کند چه چیزی برای طرفداران آماده کرده است.

 

اخبار برگزیده

اخبار برگزیده

اخبار برگزیده

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه