نورپردازی داخل کیس با RGB Fusion

RGB Fusion، نام جدیدترین ویژگی ارایه‌شده توسط گیگابایت است که بر روی مادربردهای حرفه‌ای این کمپانی جهت سهولت در امر نورپردازی داخل کیس عرضه شده است. تکنولوژیRGB Fusion  از دو بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تشکیل شده که مکمل یکدیگر هستند.

نورپردازی داخل کیس با RGB Fusion

این تکنولوژی با شعار "رنگی را انتخاب کنید که به سلیقه شماست" پا به میدان گذاشته است.

ورژن جدید سیستم نورپردازی گیگابایت شاهد تغییرات عمده‌ای نسبت به قبل بوده است که می‌توان به پلگسی‌گلاس قابل تعویض مادربردهای گیگابایت اشاره کرد که به کاربران امکان می‌دهد تا طرح‌ها و نمونه‌های خود را بر روی مادربرد نصب کنند. در نسخۀ پیشین شاهد تغییر رنگ LEDها به‌صورت یکنواخت در کل سطح مادربرد بوده‌ایم ولی در RGB Fusion گیگابایت دست به تغییرات زده است. این کمپانی علاوه بر به کارگیری LEDهای بیشتر، مناطق بیشتری از مادربرد را تحت پوشش قرار داده (بسته به مدل مناطق تحت پوشش متفاوت است) و به کاربران این امکان را می‌دهد تا بر خلاف گذشته نور هر منطقه را بصورت جداگانه تغییر دهند و به دلخواه برنامه‌ریزی کنند.

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب توجه RGB Fusion پشتیبانی از رشته‌های نوری است که مورد توجه کیس‌مودرها و کاربرانی است که قصد استفاده از این قابلیت را دارند. گیگابایت در مدل‌های رده بالای خود از دو درگاه جهت پشتیبانی از رشته‌های RGB بهره برده است. پشتیبانی از این رشته‌ها به همین نقطه ختم نمی‌شود بلکه علاوه بر پشتیبانی از رشته‌های WRGB به کاربران امکان می‌دهد تا با استفاده از رابط کاربری RGB Fusion پین‌های هر سوکت را بصورت جداگانه برنامه‌ریزی کنند. همچنین این امکان را می‌دهد تا از طریق رابط هوشمند RGB Fusion علاوه بر استفاده از حالت‌های نورپردازی پیش‌فرض (بسته به مدل تا 7 حالت)، به خلق جلوه‌های نوری اختصاصی خود بپردازند و آنها را ذخیره کنند و با یکدیگر به اشتراک بگذارند. RGB Fusion از دیگر تولیدات کمپانی گیگابایت، همچون کارت گرافیک، کیس، ایرکولینگها، ماوس و کیبورد و... پشتیبانی می‌کند و از طریق رابط نرم‌افزاری خود قابلیت کنترل نورپردازی دیگر اجزای سیستم را به کاربران خود می‌دهد. RGB Fusion دارای رابط کاربری برای دستگاه‌های هوشمند هم هست و این امکان می‌دهد تا به وسیلۀ تلفن هوشمند خود کنترل کامل نور پردازی کامپیوتر خود را در دست گیرند.

شروع دوباره رکود در بازار

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه