نگاهی به لنز Sigma 100-400mm f/5.0-6.3 OS

لنز سریع و کم‌صدا

اگر به‌دنبال یک لنز سبک، کوچک و ارزان برای دستیابی به دوردست‌ها می‌گردید، لنز ۸۰۰ دلاری جدید سیگما یکی از بهترین انتخاب‌های شما است. این لنز با داشتن وزنی معادل 2/1 کیلوگرم و طول ۲۴ سانتیمتر وضوح بسیار خوبی دارد و همانند سایر لنزهای جدید سیگما می‌توان آن را به رابط USB متصل کرده و رفتار آن در فواصل کانونی گوناگون را تغییر داد. تنها ایراد وارد بر این لنز، فقدان رابط سه‌پایه و کارایی کم لرزه‌گیر در فواصل کانونی بالا است که بسیاری از کاربران آنها را به قیمت مناسب دستگاه می‌بخشند.

لنز ۱۰۰ تا۴۰۰ میلیمتری جدید سیگما دارای ۲۱ عدسی در ۱۵ گروه است که در این میان چهار عدسی SD کیفیت اپتیکی آن را بهبود می‌دهند. نزدیک فاصله قابل دسترسی این لنز 6/1 متر از سنسور دوربین است که در این فاصله بزرگنمایی یک به 8/3 ارايه می‌کند و می‌توان از آن به‌عنوان لنز نیمه ماکرو نیز بهره برد. روی بدنه دستگاه پنج کلید به‌چشم می‌خورد که دو عدد از آنها برای انتخاب وضعیت وضوح‌یابی و گستره قابل دسترسی، کاربرد دارند و دو عدد دیگر نیز تنظیمات لرزه‌گیر را بر عهده دارند. یک کلید قفل نیز در نظر گرفته شده که لنز را در حالت ۱۰۰ میلیمتری قفل می‌کند تا هنگام حمل، وزن عدسی‌ها موجب جابه‌جایی آنها نشود.

حلقه وضوح‌یابی دستگاه طی ۱۳۵ درجه تمام گستره قابل دسترسی خود را طی می‌کند و عملکرد نرمی دارد. عملکرد سیستم وضوح‌یابی این لنز بسیار سریع و کم‌صدا است و آن را برای ضبط مستند نیز مناسب می‌کند، اما در سکوت مطلق می‌توان صدای آن را شنید و بهتر است از میکروفن داخلی دوربین برای ضبط صدا استفاده نشود.

نگاهی به لنز Sigma 100-400mm f/5.0-6.3 OS

اخبار گزیده

لنز سبک با قیمت مناسب

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه