نقش ورزش را در زندگی پررنگ کنید

این هفته در نظر داریم شما را با چند اپلیکیشن ورزشی آشنا کنیم. اگر ورزشکار هستید یا حتی به‌تازگی فعالیت‌های ورزشی را آغاز کرده اید، از این برنامه‌های کارآمد بهره‌مند شوید.

Cyclemeter GPS - Cycling, Running, Mountain Biking

این برنامه مخصوص دوچرخه‌سواران است و با قابلیت‌هایی که در اختیار دارد، به آنها کمک می‌کند از این ورزش بیشتر لذت ببرند. از جمله قابلیت‌های برنامه Cyclemeter GPS، آنالیز کردن ورزش شما است. این برنامه قادر است زمان، سرعت حرکت، ضربان قلب و مسیر پیموده‌شده را محاسبه و ثبت كند. از این‌رو می‌توانید رکورد قبلی‌تان را بشکنید. برای استفاده از امکانات اپلیکیشن Cyclemeter GPS نیازی به ورود به حساب کاربری نیست و از طریق ریموت هدفونتان می‌توانید قابلیت‌های برنامه را کنترل كنيد. تنظیم یک برنامه ورزشی توسط Cyclemeter GPS و به‌اشتراک‌گذاری مکانی که در آن قرار دارید با دوستان و نزدیکان، از دیگر قابلیت‌های آن است. اپلیکیشن معرفی‌شده را برای سیستم‌عامل iOS می‌توانید به‌صورت رایگان دریافت كنید. این برنامه روی اپل‌واچ نیز قابل استفاده است.

Running, Walking and Biking with Endomondo

این برنامه طراحی شده تا فعالیت‌های شما مانند دوچرخه‌سواری، دویدن، پیاده‌روی و بسیاری از ورزش‌هاي دیگر را پیگیری کند و قادر است از فعالیت‌های شما چکیده‌هایی تهیه کند که با مراجعه به آن می‌توانید از سرعت، مسافت، کالری ازدست‌رفته و مدت زمان ورزش مطلع شوید. در صورت تمایل می‌توانید این اطلاعات را با دیگران در شبکه‌های اجتماعی به‌اشتراک بگذارید. اپلیکیشن Endomondo دارای یک مربی صوتی است که با مشخص شدن هدفتان، شما را در رسیدن به آن یاری می‌کند. این برنامه روی موبایل‌های بلک‌بری، ویندوزفون‌ها، اپل‌واچ، سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS قابل اجرا است و به‌صورت رایگان می‌توانید آن را دریافت کنید. با پرداخت هزینه‌، نسخه رایگان ارتقا می‌یابد و از امکانات بیشتر بدون مزاحمت تبلیغات بهره‌مند خواهید شد.

J&J Official 7 Minute Workout

برای ورزش کردن به کمک این برنامه، نیازی به تجهیزات خاصی نخواهید داشت و این برنامه برای ورزش در منزل بسیار مفید است. در اپلیکیشن J&J Official 7 Minute Workout تمرینات دسته‌بندی شده‌اند و از آسان تا سخت قابل انتخاب هستند. فیلم‌هایی برای آموزش صحیح حرکات در برنامه وجود دارد. برای انجام حرکات پیشنهادی این اپلیکیشن تنها هفت دقیقه زمان لازم است. هر حرکت روی صفحه موبایلتان نشان داده مي‌شود و زمان باقی‌مانده و حركت بعدی نیز قابل مشاهده است. در صورت تمایل می‌توانید برنامه ورزشی‌تان را در شبکه‌های اجتماعی به‌اشتراک بگذارید. برنامه J&J Official 7 Minute Workout به‌صورت رایگان برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS موجود و روی اپل‌واچ نیز قابل استفاده است.

Calorie Counter & Diet Tracker by MyFitnessPal

یکی از بهترین برنامه‌ها برای محاسبه کالری دریافتی و ازدست‌رفته، اپلیکیشن  MyFitnessPalاست. این برنامه رژیم غذایي و فعالیت‌های ورزشی شما را پیگیری می‌کند و از این طریق نقش غیرقابل انکاری در کاهش یا افزایش وزنتان دارد. این برنامه با اسکن کردن بارکد محصولات اطلاعاتی، راجع به ارزش غذایی آنها به کاربران اطلاعات مي‌دهد و نیز به برنامه‌های مورد نظرتان متصل مي‌شود. برای استفاده از امکانات این برنامه نیازی به داشتن حساب کاربری و ورود به آن نیست، شما می‌توانید این برنامه را بدون پرداخت هزینه‌ای برای سیستم‌عامل‌های اندروید،iOS ، موبایل‌های بلک‌بری و ویندوزفون‌ها دریافت كرده و روی اپل‌واچ نیز از آن استفاده كنيد.

Fit Radio - Workout Music, Running, Cardio Coach

به غیر از برنامه‌های محاسبه کالری، آموزش حرکات ورزشی و مواردی از این قبیل، موزیک‌های مناسب برای ورزش لازم است که می‌تواند موجب شادابی و لذت‌بخش‌تر شدن این فعالیت‌ها شود. اپلیکیشنFit Radio  موزیک‌های مختلف از سبک‌های گوناگون را جمع‌آوری کرده است که بتوانند در حین ورزش به شما انرژی دهند. همچنين میکس‌های متنوع که هر ماه به تعدادشان افزوده می‌شود و امکان به‌اشتراک‌گذاری آنها وجود دارد. علاوه بر پخش موسیقی، این برنامه مجهز به یک مربی صوتی است تا با تشویق شما انگیزه‌تان را افزایش دهد. اپلیکیشن Fit Radio به‌صورت رایگان برای سیستم‌عامل‌های  اندروید و ios در دسترس است.

بهنام علیمحمدی

معرفی چند اپلیکیشن کاربردی

هیجان UFC روی نوک انگشتان شما

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه