خدمات بانکداری همراه به‌زودی ارایه می‌شود

با توافق همراه اول و شرکت خدمات انفورماتیک

با توافق صورت گرفته بین همراه اول و شرکت خدمات انفورماتیک به‌زودی ارایه خدمات بانکداری و پرداخت الکترونیکی بر بستر موبایل امکانپذیر می‌شود.
به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، هفته گذشته به منظور ارایه خدمات و راهکارهای نوین و امن بانکداری الکترونیکی و صنعت پرداخت مبتنی بر دستگاه‌های قابل حمل و فناوری تلفن همراه، با حضور مدیران عامل همراه اول و خدمات انفورماتیک، معاون وزیر ارتباطات و دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات و نمایندگان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و بانک مرکزی، تفاهم‌نامه همکاری بین همراه اول و شرکت خدمات انفورماتیک به امضا رسید.
بر اساس این تفاهم‌نامه همراه اول به عنوان اپراتور پیشرو در ارایه خدمات ارتباطی، با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و بانک مرکزی، زیرساختی جهت ارایه خدمات به تمامی مراکز ریشه کشور و سایر اپراتورها ایجاد خواهند کرد و سرویس‌های پایه خدمات دولت الکترونیکی و پرداخت الکترونیکی همراه را در اختیار نهادهای دولتی، موسسات مالی و بانکی جهت ارایه به مشتریان خود، خواهند گذاشت.
با ارایه این خدمات، مشترکین تلفن همراه، خدماتی نظیر امضای امن دیجیتال، کیف پول الکترونیکی برای مبادلات خرد، بستر تبادلات سریع مبتنی بر فناوری NFC و کارت‌های بانکی شبیه‌سازی‌شده را بر روی سیم‌کارت‌های خود خواهند داشت که این خدمات علاوه بر تسهیل‌گری، امنیت تبادلات دیجیتال کشور را هم تضمین می‌کند.
قرار است بر اساس این تفاهم نامه اولین سرویس در آذرماه همزمان با نمایشگاه الکامپ معرفی و رونمایی شود و از ابتدای دی ماه تمامی مشترکین همراه اول بتوانند با مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطی، سرویس‌های مذکور را فعال کنند.