مراسم اختتامیه دومین المپیاد تکنسین‌های ایران برگزار شد

مراسم اختتامیه دومین دوره المپیاد تکنسین‌های ایران روز دوشنبه ۲۱ فروردین‌ماه در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار شد.

در این مراسم که مدیران شرکت سامسونگ ایران، روسای سازمان فنی‌وحرفه‌ای و جمعی از شرکت‌کنندگان المپیاد حضور داشتند، از نفرات برتر دومین المپیاد تکنسین‌های ایران تجلیل شد.

دومین المپیاد تکنسین‌های ایران همانند دوره گذشته با همکاری شرکت سامسونگ و سازمان فنی‌وحرفه‌ای در دو مرحله نظری و عملی و در چهار گرایش موبایل و تبلت، لوازم خانگی (یخچال، ماشین لباسشویی)، دستگاه‏های تهویه مطبوع (کولر گازی)، لوازم صوتی و تصویری (تلویزیون و سینمای خانگی) برگزار شد. این المپیاد در اوایل دی‌ماه ۹۵ با معرفی نفرات برتر به‌پایان رسید.

بام سوک هانگ، مدیرعامل سامسونگ‌الکترونیکس، در مراسم اختتامیه از اشتغال و مهارت‌آموزی جوانان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های مسوولیت اجتماعی سامسونگ یاد کرد.

به گفته هانگ، اشتغال و به‌خصوص اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، یکی از دغدغه‌های جدی کشورهای درحال توسعه است. از همین رو سامسونگ بر یادگیری مهارت‌های فنی توسط جوانان تاکید فراوانی دارد که راه‌اندازی آکادمی سامسونگ یکی از نشانه‌های توجه این شرکت به همین موضوع است.

اصغر نوراله‌زاده، رييس صندوق کارآفرینی امید ریاست‌جمهوری با حضور در اين مراسم، حمایت این صندوق از نفرات برتر المپیاد را اعلام کرد.

به گفته نوراله‌زاده، صندوق کارآفرینی امید، ۱۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه به ۴۰ نفر برتر المپیاد تکنسین‌ها پرداخت می‌کند.

وی در سخنان خود از نیروی انسانی و مهارت‌آموزی آنها به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مولفه‌های رشد تولید و اقتصاد کشور یاد کرد و گفت: آکادمی مهندسی سامسونگ می‌تواند آغازی مناسب برای انتقال تکنولوژی به نیروی انسانی فعال در ایران باشد.

در ادامه این مراسم، فرناز فرضی، مدیر روابط عمومی و مسوولیت‌های اجتماعی سامسونگ‌الکترونیکس اطلاعاتی را در مورد روند برگزاری دومین المپیاد تکنسین‌های ایران ارايه کرد.

نورپردازی داخل کیس با RGB Fusion

شروع دوباره رکود در بازار

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه