مروری بر قابلیت‌های ساعت هوشمند Gear S3

عشاق ابزارهای هوشمند می‌دانند که برقراری ارتباط دیگر تنها کاربرد ساعت‌های هوشمند جدید نیست.

اکثر ساعت‌های هوشمند وضعیت جسمی کاربر را اندازه گرفته و به او امکان می‌دهند تا در لحظه در جریان سوخت‌ و ساز و فعالیت‌های بدنی خود قرار گیرد.

ساعت هوشمند Gear S3 سامسونگ نیز از لحظه بسته شدن به مچ مانند یک مربی و پزشک تمام تحرکات دارنده ساعت را زیر نظر گرفته و گزارش‌های متنوع و متعددی از وضعیت سلامت وی مخابره می‌کند که برخی از آنها را مرور می‌کنیم.

گام‌شمار؛ کالری‌شمار

پیاده‌روی اثر مستقیم روی سلامتی دارد. البته نه هر مدلش، این کار باید اصولی انجام شود تا بتوان وزن را کنترل کرد. پیاده‌روی صحیح از حملات قلبی و افزایش فشار خون جلوگیری می‌کند و در عین حال باعث دور شدن خطر ابتلا به دیابت نوع دو می‌شود. برای سلامت بودن و پیشگیری از خطرات ذکرشده، هر شخص باید روزانه ۳۰ دقیقه پیاده‌روی کند و این کار را منظم و به صورت روتین انجام دهد. در این مورد می‌توان روی کمک ساعت Gear S3 حساب کرد، ساعتی که قدم‌ها را می‌شمارد و با کمک سنسور HRM میزان ضربان قلب را اندازه می‌گیرد. علاوه بر این، با توجه به اطلاعاتی که اپلیکیشن S Health ذخیره می‌کند، صاحب این ساعت در جریان میزان کالری سوزانده‌شده خواهد بود.

علاوه بر قدم‌شماری و محاسبه میزان کالری سوزانده‌شده، ساعت Gear S3 می‌تواند تعداد طبقات و افزایش ارتفاع را تشخیص دهد. در ضمن این ساعت هنگامی که فرد در حال دویدن باشد، در بازه‌های زمانی معینی با اعلام وضعیت و تشویق او، سعی در افزایش روحیه‌ برای تمرین بهتر و متمرکزتر دارد.

همچنین اگر فرد بیش از ۹۰ دقیقه غیرفعال باشد و حرکت نکند، به او اعلام می‌کند که باید از جایش بلند شود و کمی حرکت کند و در صورتیکه کاربرش سر کار باشد، روی صفحه‌نمایش خود برخی تمرین‌های مناسب برای سر کار و پشت ‌میز را به او نشان می‌دهد تا از دردها و مشکلات پشت میز نشستن بکاهد و سلامتی کاربر را تضمین کند.

کنترل کالری و مایعات

ساعت Gear S3 ویجت‌های بسیاری برای ورزش کردن و به طور کلی تناسب اندام دارد. کاربر با توجه به سلیقه، انتظار و کاربرد ویجت‌ها، از میان گزینه‌های موجود مواردی را انتخاب می‌کند. Gear S3 امکان استفاده از ویجت‌هایی برای کنترل میزان کالری مصرفی و سوزانده‌شده است. Gear S3 با استفاده از اطلاعات بدن صاحبش از جمله قد، وزن و چنین اطلاعاتی، میزان کالری سوزانده‌شده هنگام پیاده‌روی، ورزش و فعالیت‌های فیزیکی را با تقریب خوبی محاسبه می‌کند و از طرفی می‌توان میزان کالری مصرفی در طول روز را نیز به آن اضافه کرد تا به شکل بهتری وضعیت سلامتی و بدن کنترل شود.

در کنار این موضوع کاربران می‌توانند با استفاده از ویجت دیگری میزان آب و کافئین روزانه مصرفی خود را در ساعت Gear S3 وارد کنند تا کنترل بیشتری روی وضعیت مصرف کافئین و اتفاقاتی نظیر دی‌هیدارته شدن بدن هنگام ورزش کردن و پس از آن داشته باشند.

ضدآب و ضدعرق

این ساعت ضدآب است. البته این قابلیت محدود به آب نیست و ساعت Gear S3 در مقابل عرق بدن نیز از خود مقاومت نشان می‌دهد. ساعت Gear S3 به راحتی و به صورت خودکار فعالیت‌های ورزشی نظیر پیاده‌روی، دویدن، دوچرخه‌سواری، تمرین‌های مسگری و مربوط به کمر و یا حرکات قایقی‌شکل را تشخیص می‌دهد. این فعالیت‌ها همگی سبب تعریق زیاد بدن می‌شوند. در این حالت اگر ساعت هوشمند تاییدیه ضدآب و مقاومت در برابر عرق بدن نداشته باشد، به سرعت آسیب می‌بیند و احتمال خراب شدنش بسیار زیاد است.