تسهیل رانندگی با اپلیکیشن‌های مسیریابی

اين روز‌ها نقش اپليکيشن‌هايي که به منظور‌هاي مختلف استفاده مي‌کنيم، غير قابل‌ انکار است. در اين شماره برنامه‌هايي مخصوص دوستداران خودرو و علاقه‌مندان به رانندگي معرفي کرده‌ايم و با برنامه‌هايي آشنا خواهيد شد که در مسيريابي، يافتن محل قرار گرفتن خودرو، کنترل سرعت و نيز پيگيري هزينه‌هاي وسيله نقليه‌تان کاربردی خواهند بود.

CoPilot GPS – Car Navigation & Offline Maps

مسیریابی و یافتن بهترین و سریع‌ترین مسیر بر اساس وضعیت ترافیک، در وقت و هزینه ما صرفه‌جویی می­کند. اپلیکیشنی که در این زمینه بسیار کاربرد دارد گوگل‌مپ است که توانسته به خوبی از عهده این کار برآید. اما اپلیکیشن‌های دیگری مانند CoPilot GPS در بازار وجود دارند که شامل نقشه‌های آفلاین و توانایی یافتن بهترین و کوتاه‌ترین مسیر هستند. اپلیکیشن معرفی شده سه مسیر به شما پیشنهاد داده و شما به دلخواه یکی را انتخاب خواهید کرد. امکاناتی مانند مسیریاب صوتی که مرحله به مرحله جهت حرکت را می­گوید از امکانات نسخه پریمیوم برنامه است که به مدت یک هفته می­توانید به صورت رایگان از آن بهره‌مند شوید. دریافت این برنامه برای سیستم‌عامل‌های اندروید و ios به صورت رایگان صورت می­گیرد. 

 

Car Dashboard

به کمک اپليکيشن Car Dashboard مي‌توانيد سرعت خود را به‌راحتي کنترل کنيد. با مشخص کردن سرعت‌هاي مجاز و فعال کردن اخطار مربوطه، هر زمان که سرعت‌تان از مقدار مشخص‌شده بيشتر شود،Car Dashboard با صداي زنگي شما را مطلع مي‌كند. اين برنامه انتخاب زنگ هشدار را به عهده کاربران گذاشته است. علاوه بر انتخاب زنگ، مي‌توانيد تغييرات ديگري در ظاهر برنامه مانند تعويض رنگ تم برنامه و تعيين آن براي نمايش، اعم از افقي و عمودي ايجاد کنيد. اين برنامه مجهز به قطب‌نما، سرعت‌سنج و دماسنجي است که سرعت و دما را به ترتيب به واحد‌هاي کيلومتر بر ساعت، متر بر ساعت، سلسيوس و فارنهايت نمايش مي‌دهد. قسمتي از برنامه دسترسي سريع را ميسر کرده است و شما مي‌توانيد فهرستي از برنامه‌هايي را که مرتب با آنها سروکار داريد، مخاطبان خاص و مسير‌هايي که معمولا به آنجا مي‌رويد در اين بخش اضافه کنيد. اپليکيشن Car Dashboard براي سيستم‌عامل‌هاي اندرويد و iOS با دو نسخه رايگان و پريميوم موجود است. با ارتقا به نسخه پريميوم، تبليغات، مزاحم شما نخواهند شد.

FuelLog - Car Management

اين برنامه اطلاعات مفيدي از قبيل ميزان سوخت مصرفي وسيله نقليه شما و هزينه آن را محاسبه مي‌کند. پيگيري و نمايش اين محاسبات به‌صورت ماهانه يا ساليانه در ديگر قابليت‌هاي برنامه به‌حساب مي‌آيد. علاوه بر هزينه سوخت، هزينه‌هاي ديگري مانند هزينه سرويس، پارکينگ، تعويض تاير و موارد ديگر در برنامه FuelLog ذخيره شده و قابل پيگيري هستند. با دريافت اين برنامه رايگان براي ديوايس‌هايي اندرويدي خود با نسخه 2 و بالاتر، هزينه‌هاي خودرو را روي نمودار‌هاي گرافيکي مشاهده خواهيد کرد.

Find My Car

شايد تا به حال پيش آمده باشد که اتومبيل‌تان را در محلي پارک کرده و مکان آن را فراموش کرده باشيد. با داشتن اپليکيشن Find My Car در اين‌گونه موارد نيازي به جست‌وجو نيست. اين برنامه به شکلي طراحي شده تا مکان دقيق خودرو شما را به خاطر بسپارد، آن را روي نقشه نشان داده و حتي در صورتي که بخواهيد، مسير رسيدن به آن را نمايش دهد. نکته قابل توجه براي استفاده از برنامه اين است که بايد روي حافظه اصلي نصب شود، در غير اين‌صورت، ويجت آن کار نخواهد کرد. شما مي‌توانيد مکان مورد نظر را براي دوستانتان از طريق همين برنامه ارسال کنيد تا بتوانند به‌راحتي شما را بيابند. اين برنامه براي سيستم‌عامل‌هاي اندرويد و iOS طراحي شده است.

Car Locator

برنامه ديگري که براي يافتن محل خودروی خود مي‌توانيد استفاده کنيد، Car Locator است. اين برنامه محل قرار گرفتن خودرو را در ديتابيس خود ذخيره کرده و در صورت نياز به‌صورت نقطه‌اي قرمزرنگ درون صفحه‌اي به شکل رادار نمايش مي‌دهد. تغيير صفحه رادار به نقشه نيز ممکن است. تايمر مخصوص پارک از ديگر قابليت‌هاي اين برنامه به‌شمار مي‌آيد و در محل مربوط به آن مي‌توانيد يادداشت‌ها و عکس‌هايي ذخيره کنيد. اپليکيشن Car Locator را مي‌توانيد براي ديوايس‌هاي اندرويدي خود به مبلغ 99/3 دلار خريداري كنيد.

 

بهنام علیمحمدی

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه