ايران به جمع توليدکنندگان نشر ديجيتال پيوست

همزمان با سفر هيات عالى‌رتبه تجارى آلمان به ايران و در حضور معاونان وزیر اقتصاد و انرژی آلمان و ایران، قرارداد ورود فناوری نشر ديجيتال و تولید كتاب‌هاى الكترونيكى ميان انتشارات ايران فردا و شركت آلمانی اَکسسیو - سازنده دومين پلتفرم موفق نشر الکترونیکی در جهان - امضا شد.  

نشر دیجیتال و کتاب الکترونیکی، در جهان امروز نقش بسیار بزرگ و کلیدی را در نشر و ارایه‌ محتوا بازی می‌کنند و حتی از حدود دو سال پیش، در برخی از بزرگ‌ترین بازارهای بین‌المللی کتاب، فروش کتاب‌های الکترونیکی از کتاب‌های سنتی پیشی گرفته و عصری نو در تاریخ نشر جهان به وجود آمد.

توجه پایین ایرانیان به کتابخوانی در کنار وجود کپی‌های غیرقانونی، روش ناعادلانه توزیع کتاب، باز نگشتن سرمایه ناشران و از همه مهم‌تر، بی‌علاقگی نویسندگان و فرهیختگان به تولید اثر، علت‌ها و معلول‌های درهم‌تنیده کلاف آشفته‌ بازار نشر کشور هستند.

انتشارات ایران فردا به‌تازگی با همکاری شرکت اَکسسیو آلمان، به‌عنوان سازنده و مجری دومین پلتفرم موفق جهان در زمینه کتاب‌های الکترونیکی، ضمن وارد کردن پلتفرم نشر الکترونیکی و روش نوین مطالعه به کشور، بر آن شده تا به شکلی حقوق فعالان و مخاطبان عرصه نشر را به شکلی تضمین کند.