توقف مرگ در جاده‌های خراسان جنوبی

حادثه‌خیز بودن جاده‌های خراسان‌جنوبی، پای مردم شرق کشور را نیز به کمپین‌های مجازی باز کرده است.  
تقریبا تمام پست‌هایی که در كمپین "اعتراض به جاده‌های مرگ خراسان جنوبی" گذاشته‌شده، حول محور وضعیت جاده‌ها، تعداد کشته‌ها و مصدومین حوادث جاده‌ای محورهای بیرجند- قائن، طبس- یزد و نقاط دیگر استان است.
درواقع این كمپین پر است از عکس‌ها و اعلامیه‌های کسانی که در حوادث رانندگی در همین جاده‌ها از بین رفته‌اند؛ مادری از مرگ فرزندش در جاده بیرجند به قائن گفته و پسری با انتشار اعلامیه ختم پدرش از غمی که تاب تحمل آن را ندارد، گله کرده است.
 دبیر گروه این كمپین، جوانی است به نام محمد چهکندی که 24 ساله است و درشهرستان بیرجند زندگی می‌کند. او می‌گوید کمپین را براساس یک ایده مشترک که در کانون فعالان مجازی استان طرح شده، تشکیل داده است. وی به همراهی دوستانش در شکل‌گیری کمپین هم اشاره می‌کند و می‌گوید: دغدغه جمعی همه این بود که با صدای بلند خواسته مشترک‌مان را به گوش مسوولان برسانیم.
راه‌اندازان این كمپین امید دارند تا تلاش‌شان منجر به اصلاح وضعیت جاده‌های خراسان جنوبی شود تا در آینده شاهد كاهش مرگ‌و‌میر جاده‌ای در این استان كشورمان باشیم.

کمپین نوددقیقه بدون سیگار
فوتبال به عنوان پرطرفدارترین ورزش دنیا صرفنظر از جنبه سرگرمی، می‌تواند باعث ایجاد تحولات مثبتی در جامعه شود.
بازیکنان، کادرفنی، مدیران و مهمتر از آنها هواداران خانواده بزرگی هستند که با همدلی می‌توانند الگوی رفتاری جامعه باشند. لذا مرکز پزشکی فیفا، "ایفمارک " همزمان با هفته تربیت بدنی با مشاوره و همدلی جمعی از اهالی فوتبال قصد آغاز پویش مبارزه با استعمال دخانیات در استادیوم‌های فوتبال تحت عنوان کمپین #نود_دقیقه_بدون_سیگار  را دارد.
به زودی برنامه‌های ایفمارک درباره این حرکت مثبت فوتبالی در جامعه اعلام می‌شود.
پیروزی در روز تاسوعا
حاشیه‌های پیروزی تیم فوتبال كشورمان در بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی نیز هفته گذشته در شبكه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای داشت.
گروهی از كاربران ایرانی در پست‌های خود به تعریف و تمجید از بازیكنان ایران و خصوصا كارلوس كی‌روش مربی تیم‌مان پرداختند و از سوی دیگر گروهی هم با انتشار تصاویری از عزاداری تماشاگران بازی به جنبه‌های معنوی بازی پرداختند.

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه