شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

آمار بالای تصادفات رانندگی در نوروز

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

هفته گذشته سرانجام مسافران نوروزی به شهرهایشان بازگشتند و با افزایش دسترسی‌ها به اینترنت به ذکر بالا و پایین خاطرات تعطیلات نوروزی و مشکلات پیش آمده در نوروز 96 پرداختند که در این میان آمار بالای تصادفات در حین تعطیلات بیش از هر چیز دیگری توجه کاربران را به خود جلب کرد. بر اساس آنچه پلیس اعلام کرده و کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز به آن پرداخته‌اند فقط تا روز 2 فروردین، 145 نفر از هم‌میهنانمان در جاده‌های کشور جان خود را از دست دادند. بسیاری از کاربران موج اولیه سفرها که از روز 29 فروردین آغاز شده بود را عامل بالا رفتن آمار تصادف در روزهای ابتدایی دانستند و البته برخی نیز برفی و لغزنده بودن جاده‌های کوهستانی به دلیل بارش برف را عامل افزایش تصادفات عنوان کردند.

در تعطیلات نوروز امسال البته آمار بالای تصادفات زنجیره‌ای خصوصا در مشهد هم خبرساز شد و توجه و تاسف خیل عظیمی از کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخت. اگرچه پلیس مه‌آلودگی هوا را عامل این تصادف اعلام کرده است اما برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی این نظر را مطرح کردند که شاید بهتر بود راهنمایی و رانندگی از چراغ‌های مخصوص و هشداردهنده برای جلوگیری از بروز چنین حوادثی استفاده کند و تمرکز خود را صرفا متوجه خرید دوربین‌های جاده‌ای برای جریمه کردن خودروهای متخلف نمی‌کرد.

تنور نه چندان داغ انتخابات 96

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

با این که  فقط حدود دو ماه تا برگزاری انتخابات 96 زمان باقی مانده است اما همچنان خیلی از نامزدهای احتمالی انتخابات به صورت روشن اعلام کاندیداتوری نکرده‌اند. در شبکه‌های اجتماعی اما از سید ابراهیم ريیسی، حسن روحانی، محمدباقر قالیباف، سیدعزت‌اله ضرغامی، علیرضا زاکانی، پرویز فتاح، محمد غرضی، حمید بقایی و محسن رضایی به عنوان نامزدهای احتمالی انتخابات پیش رو نام برده می‌شود. در این میان اما یکی از کاندایداهای احتمالی که رسما هم اعلام کاندیداتوری کرده مرتب با توییت مطالب جدید، فیلم سخنرانی و ویدیوهایی از صحبت‌های وی با حامیانش در شبکه‌های اجتماعی خود را مطرح کرده و گاه جنجال‌آفرین می‌شود. یکی دیگر از نکاتی که توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخته برگزاری این انتخابات در اردیبهشت ماه بوده که برخلاف رویه جاری قبلی مبنی بر برگزاری انتخابات در خرداد ماه است.

10 سال پیش در چنین هفته‌ای

نصب و پيكربندي Windows Server 2012

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه