ارسال ایموجی به جای حضور فیزیکی در مطب

اگر احساس بيماري كرده و فکر می‌کنید باید به دکتر بروید دست نگه دارید، شاید ارسال یک ایموجی بتواند مشکلتان را حل کند. یک سرویس آنلاین به اسم Zocdoc به‌تازگی خدمتي را ارايه کرده که به کاربران اجازه می‌دهد تا مشکلات و مسایل خود را از طریق آنلاین شخصا از دکترها بپرسند. این سرویس آنلاین با به‌روزرسانی ساختار خود بخشی به نام‌ «patient-powered search‌» (جست‌وجوی قدرتمند بیمار) ایجاد کرده که به کاربران اجازه می‌دهد خدمات مشاوره پزشکی را با کمک ارسال ایموجی‌های‌ متنوع پیدا کنند.

گستردگی ایموجی‌های این سرویس آنلاین به‌حدی است که به کاربران اجازه می‌دهد بدون تسلط به‌ زبان انگلیسی و با کمک دنیای نمایه‌ها و ایموجی‌ها مشکل یا بیماری خود را با پزشکان حاضر در این سیستم آنلاین مطرح کنند. برای مثال، در این سرویس برای آلرژی ایموجی‌های‌ ????????، برای مشکلات سوختگی ایموجی‌های ❤️????و برای درخواست دریافت داروهای لازم برای سفر از ترکیب ایموجی‌های ✈️???? استفاده می‌شود.

کمپانی سازنده این روش امیدوار است بتواند با استفاده از اين سيستم، امکان برقراری ارتباط عامیانه و به زبان محاوره‌ای را برای کاربران به وجود آورد و یافتن خدمات پزشکی مورد نیاز را برای مردم ساده‌تر کند.

شرکت Zocdoc به کمک طرح خلاقانه‌اش تاکنون موفق شده سرمایه‌گذاران زیادی را به سرمایه‌گذاری روی طرحش ترغیب کند. در طول مدت کوتاهی که از اجرای این طرح می‌گذرد، 223 میلیون دلار سرمایه فقط از شهر نیویورک برای سرمایه‌گذاری روی این سرویس آنلاین توسط سرمایه‌گذاران پرداخت شده است. شرکت Zocdoc  قصد دارد با استفاده از این سرمایه روی بهبود الگوریتم‌های سرویس خود سرمایه‌گذاری کند تا باز هم کار جست‌وجو را برای کاربران خود راحت‌تر کند.

برخلاف کشور ما در بسیاری از کشورهای دیگر محدودیت‌های اساسی برای دسترسی به دارو وجود دارد و عملا دسترسی به بیشتر داروها بدون مراجعه به پزشک و دریافت نسخه برای هیچ‌کس مقدور نیست. این سرویس جدید در حقیقت راهکاری است که کمک می‌کند افراد ضمن دستیابی به خدمات متنوع مشاوره‌ای، از امکان دستیابی به داروهای ضروری که هنگام سفر مورد نياز است نیز بهره ببرند. پس اگر قصد سفر به کشورهای اروپایی دارید شاید بد نباشد این سرویس آنلاین را امتحان کنید تا با ارسال چند ایموجی ساده، هم از نظر مشورتی پزشکان آگاهی یابید و هم بدون نیاز به حضور در مطب و بیمارستان و البته با نظر پزشکان فعال در این سایت از امکان دستیابی به دارو بهره ببرید.

 

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه