افزایش طول عمر باتری در گوشی‌های P10

شرکت هواوی با 7.3 میلیارد دلار ارزش که اخیرا در جایگاه هشتاد و هشتم فهرست 100 برند باارزش سال 2017 به انتخاب مجله فوربس قرار گرفته، فروش خوبی را در گوشی‌های سری P تجربه می‌کند.

در حالیکه با کاهش ضخامت گوشی‌های موبایل، باتری‌ این دستگاه‌ها نیز کوچک‌تر شد و این موضوع در بسیاری از برندها به کاهش عمر باتری انجامید، اما هواوی در گوشی‌های  P10و P10 Plus با هوشمندتر شدن رابط کاربری EMUI 5.1  نه تنها عمر باتری را کاهش نداد، بلکه امکان استفاده و کاربرد گوشی‌ها را نیز بیشتر کرد.

گوشی P10 با سایز صفحه نمایش 1/5 اینچی و باتری 3200 میلی‌آمپرساعتی و گوشی P10 Plus با سایز 5/5 اینچی و باتری 3750 میلی‌آمپرساعتی از فناوری SuperCharge بهره می‌برد که امکان شارژ سریع گوشی را فراهم می‌کند و با ابزارهای مبتنی بر EMUI 5.1، تجربه کارکرد طولانی‌تر با گوشی و افزایش عمر باتری با هر بار شارژ بهینه‌تر شده است.

EMUI 5.1 از یک حالت Power Saving برخوردار است که می‌تواند عملکرد پردازنده را محدود کند که به این ترتیب مصرف انرژی گوشی کاهش می‌یابد. حتی اگر به ذخیره بیشتر شارژ باتری گوشی‌تان نیاز دارید می‌توانید قابلیت Ultra Power Saving را فعال کنید که به این ترتیب بیشتر عملکردهای گوشی از قبیل، شماره‌گیری، سرویس پیام و تماس را غیرفعال می‌کند و عمر باتری را سه برابر حالت عادی افزایش می‌دهد.

یکی از ویژگی‌های این رابط کاربری توانایی خاموش کردن همه برنامه‌هاست، اما کاربر می‌تواند برنامه‌هایی را انتخاب کند که هنگام کاهش شارژ، این برنامه‌ها غیرفعال و خاموش شوند. بر این اساس با بسته شدن قفل نمایشگر برنامه‌های پس‌زمینه به شکل خودکار غیرفعال می‌شوند.