در مراسم معرفی گوشی‌های بلو مطرح شد:

هر دقیقه 41 گوشی در ایران فروخته می‌شود

نشست خبری معرفی گوشی‌های بلو روز گذشته در سازمان نظام صنفي رايانه‌اي برگزار شد. در این نشست که با ارايه آماري از بازار موبایل ایران همراه بود، حسین غروی‌رام، مدیرعامل شرکت انفورماتیک‌گستر آمار فروش گوشی‌های تلفن همراه در کشور را 41 دستگاه در دقیقه اعلام کرد و از سهم بازار 15 درصدی موبایل‌هایی با قیمت بالای 3 میلیون ‌تومان خبر داد. به گفته وي، برند بلو با تمرکز بر ارايه گوشی‌های مقرون به‌صرفه وارد بازار ایران شده است و در حال حاضر بالغ بر سه درصد از ظرفیت کل بازار موبایل را در اختیار دارد. در این مراسم همچنین از سایت بولدموبایل به نشانی Boldmobile.ir برای اطلاع‌رسانی مشخصات فنی و قیمت گوشی‌های بلو رونمایی شد.

حسین غروی‌رام گفت: برند «بلو» با ایده طراحی گوشی‌های نوآورانه و مقرون به‌صرفه برای نیازهای روزمره، راه‌اندازی شد و تاکنون سریع‌ترین رشد را در میان برندهای موبایل داشته است. این برند از سال 2010 تا کنون بالغ‌بر 50 میلیون گوشی عرضه کرده است و اکنون به بیش از 40 کشور جهان صادرات دارد.

غروی‌رام به عنوان یکی از اعضای انجمن واردکنندگان موبایل، در نشست خبری معرفی گوشی‌های بلو در ایران همچنين اظهار كرد: به‌طور متوسط ماهانه 600 هزار گوشی تلفن همراه در کشور فروخته می‌شود و ظرفیت واقعی بازار تلفن همراه ایران 2/7 میلیون گوشی در سال است. در واقع می‌توانیم بگوییم در هر دقیقه در بازار ایران 41 گوشی تلفن همراه فروخته می‌شود که متوسط قیمت آنها 4/1 میلیون تومان است‌.

وي در ادامه با تحلیل حجم بازار و ارزش ریالی فروش گوشي‌هاي موبايل گفت:‌ 70درصد بازار ایران را گوشی‌هایی با قیمت زیر 5/1 میلیون‌ تومان تشکیل می‌دهند، اما سهم آنها از گردش مالی بازار تنها 31 درصد کل ارزش ریالی بازار ایران است. با توجه به افزایش نرخ ارزش برآورد ما این است که سهم بازار گوشی‌های ارزان قیمت با قیمت زیر 500 هزار تومان رشد خواهد کرد و این سهم بازار را از گروه موبایل‌هایی با قیمت متوسط جذب می‌کند. می‌توان پیش‌بینی کرد که بازار گوشی‌هایی با قیمت متوسط به زودی کمرنگ خواهد شد و دو دسته گوشی‌های ارزان‌قیمت و گران‌قیمت در این بازار موفق خواهند بود. طبق تحقیقاتی که واحد توسعه بازار شرکت انفورماتیک گستر انجام داده، متوسط قیمت برای گوشی‌های ارزان‌قیمت حدود 165 هزار تومان است.

وي افزود: بلو در مدت حضور خود در ایران توانسته است حدود 20 درصد از بازار گوشی‌های مقرون‌به‌صرفه را به‌دست آورد و این برند در حال حاضر 3/3 از بازار کل موبایل‌ها در ایران را در اختیار دارد. پیش‌بینی می‌کنیم در نیمه دوم سال آینده بتوانیم این تعداد را تا 6/6 درصد از حجم کل بازار توسعه دهیم و ماهانه 40 هزار گوشی موبایل در بازار توزیع کنیم.