شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

 

پرواز"آسمان" فضاي مجازي را سياهپوش كرد

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

هفته گذشته سقوط هواپیما در مسیر تهران- یاسوج داغ بزرگی بر دل مردم ایران گذاشت و اخبار مربوط به آن با سرعتی باورنکردنی در فضای مجازی دست به دست شد. از همان لحظات ابتدایی اعلام ناپدید شدن هواپیمای آسمان عدم شفاف‌سازی درست ماجرا به اخبار متناقض درباره این حادثه غم‌انگیز دامن زد و از حجم اخبار ضد و نقیضی که در فضای مجازی دست به دست می‌شد، گرفته تا تایید و تکذیب‌های چند باره اخبار از سوی مسوولان، کاسه صبر خانواده‌های داغدار را لبریز کرد. در نیتجه بسیاری از کاربران به ابهاماتی که حتی در ساده‌ترین موارد ازجمله ساعت پرواز هواپیما دیده می‌شد واکنش نشان دادند و پست‌هایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شد مبنی بر اینکه اگر ساعت پرواز پنج صبح بوده چگونه هواپیما بعد از ساعت 9 سقوط می‌کند در حالی که این مسیر چندان طولانی نیست. پیدا شدن یا نشدن لاشه هواپیما و فیلم‌هایی از حال و روز بازماندگان در فضای مجازی منتشر شد که همگی باز هم نشان داد در حادثه و مواقع بحرانی هنوز نتوانسته‌ایم مدیریت کاملا درستی داشته باشیم و همچنان کاستی‌هایی دیده می‌شود. عصبانیت بازماندگان مسافران این هواپیما که خود را به یاسوج رسانده بودند تا حدی بود که در فیلم‌های منتشر شده در فضای مجازی شاهد فریادزدن چند تن از آنها بر سر وزیر راه و شهرسازی كه با انتقادات زيادي هم مواجه شده نيز، بودیم.

پل‌های شهرمان را بدون استفاده نگذاریم

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

نخستین کمپین «پل‌های شهرمان را بدون استفاده نگذاریم» در گرگان آغاز به كار كرده است كه با واكنش مثبت برخي از كاربران شبكه‌هاي اجتماعي روبه‌رو شد.

پديدآورندگان اين كمپين معتقدند كه به هنگام ورود به ترافیک به عنوان یک عابر، نخستین و مطمئن‌ترین مکان برای عبور از خیابان پل هوایی است بنابراین در هنگام عبور از خیابان باید دقت کنیم كاری را انجام دهیم که خطرآفرین نباشد.

در همين راستا هفته گذشته برخي دانش‌آموزان دوره متوسطه و ابتدایی گرگان با همراهی مدیریت شهری و پلیس راهور گرگان اقدام به ترغیب عابران پیاده به استفاده و انتخاب پل هوایی در خيابان‌هاي اين شهر كردند.

 

10 سال پیش در چنین هفته‌ای

دکه

نصب و پيكربندي Windows Server 2012

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه