در مراسم رونمایی از باغ مشترکین همراه‌اول اعلام شد:

پرداخت غیرحضوری بیش از ۹۹درصد قبوض تلفن

همزمان با هفته منابع طبیعی طی مراسمی از باغ مشترکین همراه‌اول رونمایی شد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، طی مراسمی با حضور مدیران همراه‌اول و مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور، به پاس همراهی با طبیعت و عدم صدور قبوض کاغذی، از قطعه مشترکین همراه‌اول در باغ ملی گیاه‌شناسی رونمایی شد.

در این مراسم، تفاهم‌نامه همکاری بین اپراتور اول و موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور توسط وحید صدوقی مدیرعامل همراه‌اول و عادل جلیلی رییس موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور امضا شد.

بر اساس این تفاهم‌نامه، همراه‌اول در راستای اهداف مسوولیت‌های اجتماعی خود و به منظور حمایت و مشارکت در حفاظت از گونه‌های گیاهی کشور و احترام به طبیعت به ترغیب مشتریان جهت حذف قبوض کاغذی خود می‌کند تا از این طریق مانع قطع درختان و گونه‌های گیاهی شود.

بر اساس تفاهم صورت گرفته، قطعه‌ای به نام همراه‌اول به مساحتی بالغ بر ۱۰۰ متر مربع جهت طراحی فضای باغ و کاشت نمادین درخت در نظر گرفته می‌شود. همچنین حداقل ۱۰۰ گونه گیاهی انحصاری و در معرض خظر انقراض با حمایت همراه‌اول در محل باغ گیاه‌شناسی ملی ایران نگهداری می‌شود.

از سوی دیگر مقرر شد حداقل ۱۰۰۰ اصله درخت در فضاهای در اختیار موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع قرار گیرد. همچنین تفاهم شد در قبال فعالیت‌های پیش‌بینی شده، حمایت مالی توسط همراه‌اول از موسسه صورت پذیرد.

در این مراسم وحید صدوقی مدیرعامل همراه‌اول با اشاره به مسوولیت این شرکت در قبال جامعه گفت: مسوولیت ما حفظ طبیعت است. کار حمایت را از جای خوبی شروع کردیم. موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور با داشتن ۵۰۰ محقق جای مناسبی برای حمایت است.

صدوقی در ادامه با اشاره به سابقه ورود همراه‌اول به موضوع محیط زیست و حفاظت از درختان، اظهار داشت: تا سال ۸۷ بیش از ۹۹ درصد قبوض تلفن همراه و ثابت به‌صورت حضوری پرداخت می‌شد. از آن سال ما فرهنگ‌سازی را شروع کردیم. در آن سال برای کسانی که قبض خود را غیرحضوری پرداخت می‌کردند جوایزی نفیس در نظر گرفتیم که استان خراسان جنوبی برخلاف پیش‌بینی‌ها موفق ترین عملکرد را در این زمینه داشت.

وی افزود: در سال جاری بیش از ۹۹ درصد قبوض تلفن به‌صورت غیرحضوری پرداخت می‌شود که نشانگر موفقیت این طرح بوده است. در ماه گذشته ۷ استان گیلان، کرمان، سیستان و بلوچستان، کردستان، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان موفق به حذف قبوض کاغذی خود شده‌اند.

مدیرعامل همراه‌اول با بیان اینکه با اجرای طرح حذف قبوض کاغذی از قطع حدود ۱۵ هزار درخت جلوگیری شده است، اضافه کرد: این موضوع فقط برای مشترکین دائمی است. با فرهنگ‌سازی صورت گرفته، هم اکنون حدود ۸۰ درصد مشترکین اعتباری ما دیگر از کارت شارژ استفاده نکرده و سیستم‌کارت خود را به‌صورت غیرحضوری یعنی الکترونیکی شارژ می‌کنند.

صدوقی اظهار امیدواری کرد: با نوسازی کامل شبکه همراه‌اول و ارایه خدمات «دولت همراه»، به‌زودی اکثر مردم دیگر نیازی به حضور در مراکز اداری برای دریافت خدمات نخواهند داشت.

وی در پایان سخنان خود، با اشاره به اینکه با آغاز مشارکت همراه‌اول تحت عنوان طرح «همراه طبیعت» طی دو سال اخیر استقبال از باغ گیاه‌شناسی فزونی یافته، گفت: بازدید از این باغ از ۴۰ هزار در سال به بیش از ۲۰۰ هزار بازدید در سال جاری رسیده است.

Xperia XZ Premium به ایران آمد

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه