شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

ارزش حرکت فرهادی بالاتر از اسکار

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

هفته گذشته برنده شدن فیلم فروشنده اصغر فرهاد به عنوان بهترین فیلم خارجی اسکار به نقل محافل مختلف در شبکه­های اجتماعی تبدیل شد. دومین اسکار فرهادی و ایران چیزی نبود که کاربران شبکه­های اجتماعی از کنار آن به راحتی عبور کنند؛ از صفحات فروشگاه­های الکترونیکی و شرکت­ها گرفته تا صفحات محصلان و از اینستاگرام و تلگرام گرفته تا لاین و فیسبوک و توییتر طی هفته گذشته همه و همه در تسخیر اصغر فرهادی و فیلم فروشنده بود.

در طول هفته­ای که گذشت اما حاشیه­های برنده شدن فیلم کارگردان ایرانی بسیار پررنگ­تر از متن بود و کاربران ایرانی و حتی تعداد زیادی از کاربران غیر ایرانی از صحبت­هایی که پس از اهدای اسکار به نیابت از فرهادی قرائت شد تقدیر کردند. فرهادی در پیامش اعلام کرده بود غیبتش در مراسم اسکار به خاطر احترام به مردم کشورش و مردم همه کشورهایی است که به شکل غیرمحترمانه‌ای از ورودشان به امریکا ممانعت به عمل آمده است.  هنوز چیزی از اهدای جوایز اسکار نگذشته بود که محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توییتر، از عوامل فیلم فروشنده به دلیل کسب جایزه اسکار و اعتراض به فرمان تبعیض‌آمیز ترامپ علیه مسلمانان، تقدیر کرد.

یکی دیگر از حواشی این مراسم اما انتخاب فیروز نادری، یکی از مدیران ایرانی سازمان فضایی امریکا (ناسا) و انوشه انصاری، نخستین زن مسافر فضایی در جهان، به عنوان نمایندگان فیلم فروشنده در اسکار بود که مورد توجه کاربران شبکه­های اجتماعی قرار گرفت و بسیاری از کاربران این انتخاب هوشمندانه فرهادی که موجب ارایه تصویری مثبت از ایرانیان در جهان شده را ستودند.

کمپین نه به چهارشنبه‌سوری خطرناک

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

هفته گذشته عده­ای از کاربران شبکه­های اجتماعی مجازی در آستانه فرا رسیدن جشن چهارشنبه‌سوری کمپینی برای جلوگیری استفاده از مواد محترقه راه‌اندازی کرده­اند. البته این افراد قصد ندارند جشن باستانی چهارشنبه سوری را به کل تحریم کنند بلکه اتفاقا تصمیم دارند با توجه به حادثه ساختمان پلاسکو و به احترام شهدای آتش نشانی که در این سانحه به شهادت رسیدند کمپینی را با عنوان «به احترام آتش‌نشانان؛ نه، به چهارشنبه‌سوری خطرناک» راه بیندازند تا جلوی بروز حوادث خطرناک و ایجاد دردسر برای آتش­نشانان را بگیرند.

من مانع گرانی اینترنت شدم

10سال پیش در چنین هفته ای

نقشه راه مدارس هوشمند

دکه

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه