انتخاب کارگزار برتر «بازاریابی انتقال دانش فنی»

وزارت معدن و تجارت قرار است نخستین همایش بین‌المللی کارگزاران تجاری را از 25 تا 28 آذرماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار کند که طی آن کارگزار برتر انتقال دانش فنی نیز معرفی می‌شود.
به گزارش خبرنگار عصر ارتباط، به گفته مشاور وزیر صنعت تاکنون کشورهای عمان، مالزی، ترکیه و روسیه برای شرکت در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند.
جالب است بدانید که یکی از زمینه‌های تخصصی این نمایشگاه مربوط به انتخاب کارگزاران منتخب انتقال دانش فنی است که می‌تواند برای فعالان حوزه آی‌تی کشور بسیار مهم تلقی شود.
علی‌اصغر توفیق، مشاور وزیر درباره این بخش نمایشگاه گفت: اگرچه در ایران تعداد اختراعات ثبت‌شده به‌صورت نجومی بالا می‌رود، اما اختراعاتی که به اجرا در می‌آید انگشت‌شمار است.
وی همچنین در ادامه گفت: با وجود اینکه تعداد مقالات علمی بین‌المللی دانشگاهیان در ایران بالا است، اما تعامل صنعت و دانشگاه پایین است. از نظر توفیق به همین دلیل کارگزاران فنی باید بررسی کنند که چه کنند تا اختراعات برای ورود به صنعت آماده شوند.
توفیق افزود: متاسفانه ما فکر می‌کنیم همه کارها را خودمان باید انجام دهیم، در حالی که یک گروه باید اختراع کند، یک گروه دیگر آن را وارد صنعت کند و گروه دیگر باید به صادرات بپردازد، بنابراین در این زنجیره همه کارگروه‌ها باید ورود کنند.
نکته جالب درباره این همایش اما همزمانی آن با زمان برگزاری نمایشگاه الکامپ است که می‌تواند باعث شود فعالان آی‌تی هم در کنار دیدار از الکامپ سری هم به این نمایشگاه بزنند.