دخل و خرجتان را مدیریت کنید

یکی از دغدغه های بیشتر مردم، پیگیری حساب ها، پرداخت ها و به صورت کلی اطلاع از دخل و خرج هایی است که در طول ماه و یا سال در زندگی شان انجام می­شود. در مرحله ای پس از این موضوع هر فرد به دنبال راهکاری است تا بین مبلغی که به دست می­آورد و مصرف می­کند، تعادلی برقرار کرده و بتواند به بهترین شکل از عهده آن ها برآید. به صورتی که پس انجام پرداختی ها بتواند مبلغی را نیز پس انداز کند. در این شماره شما را با اپلیکیشن هایی آشنا خواهیم کرد که به این هدف طراحی شده اند و هر کدام با روش هایی تقریبا مشابه، جیب تان را مدیریت خواهند کرد.

Wally - Smart Personal Finance

یکی از برنامه هایی که برای مدیریت حساب ها و هزینه ها به کار می­رود، اپلیکیشن Wally است. با این اپلیکیشن می­توانید بین دخل و خرج خود تعادل برقرار کنید. تمام حساب های شما در محیطی امن و کاملا شخصی نگه داری می­شوند. از آن جا که این برنامه مجهز به هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است، پس از مدتی الگو های رفتاری و عادت های شما را می­آموزد . کمک می­کند تا با روش های بهتر به ذخیره پول بپردازید. در صورتی که قرار باشد پولی پرداخت کنید، برنامه Wally از پیش شما را مطلع می­سازد. اپلیکیشن معرفی شده به صورت رایگان برای سیستم‌عامل های اندروید و iOS در دسترس است.

Spendee – see where your money goes

Spendee، یک اپلیکیشن کاربردی است که برای پیگیری مخارج و پی بردن به علت آن ها مورد استفاده قرار می­گیرد. این برنامه به حساب شما متصل شده و به صورت مرتب اطلاعات در آن سینک می­شوند. این برنامه با در نظر گرفتن مقدار پولی که در اختیار دارید، به شما کمک می­کند به بهترین شکل مخارجتان را بپردازید تا در آخر بتوانید مبلغی را ذخیره کنید. برنامه Spendee میزان دخل و خرج شما را بررسی کرده و قادر است مخارجتان را به صورت دسته بندی شده روی نمودار نمایش دهد. این اپلیکیشن به صورت رایگان قابل دریافت است و روی سیستم عامل های اندروید و iOS قابل اجرا است.

Mint: Personal Finance, Budget, Bills & Money

یک برنامه محبوب دیگر که به این منظور طراحی شده، Mint است. از مزیت های این برنامه یادآوری تاریخ قبض ها، چک ها و دیگر پرداختی های پیش روی شما است به گونه ای که هیچ یک را فراموش نکنید. در صورتی که بخواهید بدانید طی مدتی برای چه مواردی هزینه پرداخت کرده اید، می­توانید به جدول ها و نمودارهایی که برنامه از مخارجتان تهیه کرده است، نگاه کنید. اطلاعات شما به صورت کاملا ایمن در این برنامه ذخیره می­شود به طوری که هیچ نگرانی برای امنیت اطلاعات نخواهید داشت. همه حساب ها و نیز سپرده گذاری های مالی تان در این برنامه ثبت می­شود و با بررسی که توسط Mint  انجام می­شود و برنامه ریزی درست برای آن ها می­توانید مبلغی را پس انداز کنید. اپلیکیشن معرفی شده، برای سیستم عامل های اندروید و iOS طراحی شده و دریافت آن بدون پرداخت هزینه ای انجام می­شود. عدم نیاز به اینترنت برای بهره مندی از امکانات برنامه و همینطور امکان استفاده از آن روی اپل واچ از دیگر مزیت های قابل ذکر این برنامه است.

Fudget: budget planner & personal finance tracker

اپلیکیشن Fudget طراحی شده تا کنترل مسائل مالی تان را به دست گیرد. با دریافت این برنامه می­توانید مخارج خود را مدیریت کنید که این قابلیت برای زمان هایی از جمله تعطیلات، مسافرت ها و مواردی از این قبیل بسیار کاربرد دارد. ثبت دخل و خرج و نیز اعمال تغییرات در آن ها به راحتی در این برنامه انجام می­شود. شما می­توانید موارد پرداخت شده را با علامتی مشخص کنید و واحد پول را به انتخاب خود تغییر دهید. از مزیت های این برنامه می‌توان به محیط کاربری آسان و امکان مشاهده نظرات کاربران اشاره کرد. اپلیکیشن Fudget اطلاعات شما را در محیطی به دور از دسترس دیگران نگهداری می­کند و اطلاعات مالی کاربران را با رمز عبوری به انتخاب خودشان یا اثر انگشت آن ها محافظت می­کند. برنامه ای که معرفی شد، دارای دو نسخه رایگان و پولی است که البته با دریافت نسخه پولی امکانات بیشتری نظیر ذخیره اطلاعات در دراپ باکس، امکان تغییر تم برنامه و یک ماشین حساب در اختیار شما قرار خواهد گرفت. Fudget برای سیستم عامل های اندروید و ios موجود است.