شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

شب عید و چالش خریدن یا نخریدن سبزه و ماهی

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

این روزها دوباره موجی از تحریم خرید ماهی قرمز و تدارک سبزه سفره هفت‌سین در شبکه‌های اجتماعی چون سال‌های پیش راه افتاده و حامیانش هم خود را محیط زیستی خطاب می‌کنند که البته برخي ديگر از كاربران معتقدند كه اگرچه نیت اغلب كساني كه اين مسايل را مطرح مي‌كنند شايد خير باشد اما لزوما استدلال‌هايشان منطقي و صحيح نيست.

برخي از مخالفان سبزه عيد مي‌گويند از آنجا كه كشور به گندم نياز دارد نبايد با سبز كردن آن منابعمان را هدر دهيم. در مقابل اما گروهي ديگر اين موضوع را پيش مي‌كشند  كه اگر همه 22 میلیون خانواده ایرانی، از سبزه در هفت سین خود استفاده کنند - که نمی‌کنند - آنگاه زمینی به وسعت 1800 هکتار باید به کشت گندمِ سبزه هفت‌سین اختصاص یابد؛ یعنی از 4 میلیون هکتار وسعت کشتزارهای گندم، کمتر از پنج صدم درصد آن برای سبزکردن سفره‌های هفت‌سین ایرانیان اختصاص دارد. اين در حالي است كه بيش از 30 درصد هدررفت گندم به ضايعات نان مربوط مي‌شود اما كسي براي مقابله با آن كمپين تشكيل نمي‌دهد.

از سوي ديگر ماهي عيدي كه خيلي‌ها در شبكه‌هاي اجتماعي مي‌گويند در حال انقراض است نيز درواقع به  با چنين معضلي رو‌به‌رو نيست. از سوي ديگر كسي در شبكه‌هاي اجتماعي به اين معضل كه سدسازی منجر به نابودی 30 درصد از کل گونه‌های آب شیرین شده توجه لازم را نداشته و براي مقابله با آن كمپين تشكيل نمي‌دهد.

ورود زنان به ورزشگاه آزاد شد

شبکه های اجتماعی زیر ذره بین

هفته گذشته با اعلام فدراسیون بسکتبال، زنان توانستند دیدار تیم‌های بسکتبال ایران و عراق را از نزدیک تماشا کنند؛ اقدامي كه مورد توجه كاربران شبكه‌هاي اجتماعي قرار گرفت. آن‌طور كه در اين شبكه‌ها آمده مانند فینال لیگ برتر بسکتبال یا لیگ جهانی والیبال، تماشاگران زن در اين ديدار گزینش نشدند و فدراسیون از همه خواسته که در ورزشگاه حضور پیدا کنند. بسياري از كاربران پس از صدور اجازه ورود زنان به مسابقه بسكتبال خواستار آن شدند كه اجازه ورود خانم‌ها به استاديوم‌هاي فوتبال نيز صادر شود تا بيش از اين شاهد استفاده خانم‌هاي فوتبالي از ريش و سبيل مصنوعي براي ورود به ورزشگاه نباشيم.

 

کرفس (کالری‌شمار)

10 سال پيش در چنين هفته‌اي

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه