طرح گِل گرفتن را جدی بگیرید

توي هفته‌ای که گذشت احمد نجفی بازیگر سینما با یک ظرف گچ‌سازی یا همان استامبولی، یک کیسه گِل صادراتی و یک آفتابه آب، در حضور خبرنگاران ملات لازم برای گِل‌گرفتن را تهیه کرد و آن را به در خانه سینما مالید.

همین که این کار رو کرد طبعا انتظار می‌رفت که موضوع به سرعت در شبکه‌های اجتماعی و سپس رسانه‌های کشور فراگیر بشه. ما عاشق کارهایی از این دست هستیم.

بعد از آن هم طبق معمول کار تحلیل و تفسیر اقدام او از سوی کارشناسان همیشه در صحنه شروع شد. عده‌ای اقدام او را به تمسخر گرفتند و عده‌ای حمایت کردند و مگر می‌شود کاری در این کشور سیاسی هم نشود. لذا عده‌ای هم اساس و بنیان فکری و سیاسی شخص او را هدف گرفتند و ...

من اصلا با اینکه مشکل احمد نجفی با خانه سینما چی بود و تفکر سیاسیش چیه و مسایلی از این دست کاری ندارم. اما می‌خوام بگم بیایید یه کم فکر کنیم که واقعا طرح گِل‌گرفتن رو در کجاها می‌شه استفاده کرد؟

باور کنید همین الان که دارم فکر می‌کنم، یه فهرست بلندبالا از نهادهای حوزه ICT توی ذهنم هست که تضمین صد در صدی می‌دم اگه همین الان راه بیفتیم و درشون رو گِل بگیریم نه تنها آب از آب تکون نخوره، بلکه شاهد شکوفایی بیشتر حوزه فاوا، افزایش ثروت ملی و کاهش انبوه مشکلات و هزینه‌ها خواهیم بود.

از شما هم می‌خوام چشم‌هاتون رو ببندین و یه لحظه به این فکر کنید که از فردا در کجاها اگه گِل‌گرفته بشه، هیچ اتفاقی رخ نمی‌ده. مطمئنم کلی جاها به ذهنتون می‌رسه.

خب آخه خودتون نگاه کنید. ما الان چقدر کسب‌وکار اینترنتی داریم که بدون هیچ قانون و مجوزی به این خوبی دارن رشد می‌کنن و هر کی صبح از خواب بیدار می‌شه می‌تونه کارشو شروع کنه. اونوقت مسوولان بعد از این همه پیشرفت و جلو رفتن کار، تازه راه افتادن دارن قانون و اتحادیه براشون درست می‌کنن.

خب آخه چه کاریه. وقتی میشه بدون نهادهای دست و پاگیر قانون‌گذار و صدور مجوز، یکشبه این همه پیشرفت کرد، خب چه نیازی به وجودشون هست.

یا شما نگاه کنید الان کلی نهاد و سازمان داریم که در سه سال گذشته دو تا خبر هم ازشون بیرون نیومده. بندگان خدا بدون شلوغ کاری و شوآف، صبح بیدار می‌شن می‌رن سرکارشون، خوب چرت می‌زنن و چهارتا نامه می‌نویسن و بعد هم می‌رن خونه.

خب بابا جان حرف بدیه اگه در ساختمون‌هاشون رو گِل بگیرن بعد اجاره بدن به بخش خصوصی و پولشو به عنوان حقوق واریز کنن به حساب مدیرا و کارکنانشون؟ اینطوری یه چیزی هم تهش می‌مونه‌ها از من گفتن بود.

عزت زیاد

آق فری

10 سال پيش در چنين هفته‌اي

کرفس (کالری‌شمار)

دیدگاه‌ها

    ارسال دیدگاه